Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 mellé nem tudom...

Windows 7 mellé nem tudom telepíteni az Linux Ubuntu Mate verziót. Régen volt olyan lehetőség, hogy telepítés a Windows 7 mellé. Miért nem lehet? Mi a hiba?

Figyelt kérdés

2020. márc. 1. 13:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Ezen a gépen már volt így telepítve,hogy első rendszer a Windows,és mellé a linux.Szóval egyszerűen nem értem...
2020. márc. 1. 13:45
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Hozz létre a Linuxnak egy partíciót.
2020. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# Sajnos nem ennyire egyszerű :(

Két partiót kellene csinálnom,egyet a swap-nak is.Plusz csatolni kell stb.Egyszer próbáltam így csinálni.És utána a Windows nem indult el. :(

2020. márc. 1. 15:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól csinálod, akkor a Windowsnak nem eshet baja.

A Windowsos partíciót átméretezed, lecsípsz belőle min. 15-20GB-ot, vagy amennyit akarsz (Lemezkezelővel). Mint telepítésnél erre a helyre létrehozol egy ext4-es és egy swap partíciót. A swap legyen a RAM fele, ha sok RAM-od van (8GB fölött), akkor elég 4-6GB. Az ext4-et csatolod a /-re, a swapot a swapra, a grub a az első lemezre kerül, így fel fogja ismerni, hogy ott már van egy Windows, és be fogja írni a bootopciók közé.

Arra figyelj, hogy a Windowsos partíciót ne töröld, mert ha az megmarad, akkor utólag is javítható a boot sector, ha esetleg telepítés közben elmenne.

Ha több merevlemezed van a gépben, akkor persze más a szitu, abban az esetben könnyebb lesz.

2020. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki,hogy sikerült a telepítés a Windows mellé.Köszönöm szépen!
2020. márc. 1. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!