Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Legjobb webböngésző 2GB RAM...

Legjobb webböngésző 2GB RAM mellé?

Figyelt kérdés

Van egy extra gépünk netezéshez:

Intel E2160

2GB RAM

Intel integrált valami GPU


Olvastam, hogy vannak jó böngésző alternatívák. pl. K-Meleon, Vivaldi. De én ezeket sohasem használtam. A legújabb Chromium alapú Edge-ről is jókat hallottam. Miket érdemes kipróbálni? Mi éri be a legkevesebbel?



2020. szept. 4. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Opera
2020. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Mindet
2020. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a böngésző a szűk keresztmetszet, hanem az oprendszer. Ha feltennéd a kérdést, melyiket érdemes "kipróbálni" 2GB rammal, szerintem egyöntetű választ fogsz kapni.

Ezzel a géppel még netezni is szűkösen fogsz, egy Linux (pl Mint) bőven megoldja ezt a feladatot.

2020. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3 +1


Én linuxot tennék rá, mondjuk egy debian-t icewm ablakkezelővel (vagy max lxde) és palemoon böngészővel: [link]


a fent említett grafikus felületek bár nem túl szépek és nem is annyira tűnnek modernnek, viszont kb egy kávéfőzőn is elfut, így majdnem a 2 teljes GB memória megmarad a böngészőnek így a javascriptel telepakolt (pl facebook) oldalak sem omlanak össze. ha csak böngészésre használjátok, akkor akár be is állítható hogy az automatikusan induljon és semmi más. sőt, a youtube is lehet élvezhető lesz...

2020. szept. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó válaszok jöttek, én csak annyit említenék még zárójelben meg, hogy hardverapróról a memóriát egy tábla jobbféle csoki árából meg lehetne duplázni.
2020. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Talán a régi Edge. Minél fapadosabb, annál gyorsabb. De nekem inkább legyen lassú, mint primitív.
2020. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"De nekem inkább legyen lassú, mint primitív."


Hát nem tudom... ha én böngészni meg youtube-ot nézni szeretnék, akkor sokat nem dob az élményen a csicsás megjelenés és a szuper animációval felugró ablakok, ellenben sokat elvesz, ha épp szaggat a youtube vagy összeomlik néha a böngésző pár lapja vagy olyan lassan vált lapot ha elfogy a ram (és kilapozza az egészet) hogy két kattintás között lefő egy kávé.


Amúgy a linux nem primitív, lehet rátenni XFCE ablakkezelőt is, az is kevesebb erőforrást eszik mint bármelyik windows (talán egy frissen telepített XP classic kinézettel vetekedhetne vele memóriahasználatban) és amúgy esztétikus is. Az IceWM-et azért javasoltam, mert az még ennél is kevesebb erőforrást eszik, csak kevésbé esztétikus talán (bár ez relatív). Bár ha valakinek ez a heppje, akkor ott is lehet témát használni: [link]

2020. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem a Linuxra írtam, hogy primitív, igazából nem is olvastam el a hozzászólásod, bocs, inkább az Edge-re, bár már megbántam, mert annyira azért nem rossz, egy átlagfelhasználónak szerintem tökéletesen elegendő (maradva az eredeti verziónál). Én egyébként Firefoxot használok egy pár kiegészítővel egy Windows-os gyenge tableten is. Mondjuk nem csak a funkcionalitás miatt, hanem a tableten könnyebb kezelhetőség miatt is. Az is igaz, hogy nem próbáltam ki mindet, majd arra is sort kerítek.
2020. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Most kipróbáltam egy új kombót és képzeljétek el, hogy egyáltalán nem a RAM limitál.


Windows 8.1+Microsoft Edge+NOD32 védelem. Megvan nyitva egy lap és összesen 1GB RAM használat van (persze durvább oldalaknál kicsit több is lehet).

De mégis belassul sokszor (pl. új oldal nyitásakor), mégpedig azért mert a proci 100%-on teker.


Ezen pont nem fog segíteni egy jobb op. rendszer, mert ugyan azokat az oldalakat nyitom meg és ezek már megesznek egy ilyen őskövület procit. Esetleg ha van valami plugin tippeket amik a felesleges scripteket blokkolják... Ublock van fent és szigorúra állítva az adatvédelem. De sztem marad a mostani helyzet. RAM használat semmi, proci menthetetlen.

2020. szept. 26. 11:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Neharagudj, de amíg a NOD32 fent van, addig ezen sokat nem lehet segíteni.
2020. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!