Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Open Office -vagy- Microsoft...

Open Office -vagy- Microsoft Office?

Figyelt kérdés

-Melyiket szereted jobban?

-Mi a külömbse'g a kettö között?

-Me'rt tartod jobbnak?

Elöre köszi!!


2010. aug. 6. 12:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Microfot Office 2003. Mert ezt szoktam meg, ez szabványos(tehát tuti mindenhova jó), ennek van a legáttekithetőbb kinézete és használata. A külöNbségeknek pedig nézz utána, ha érdekel, de szerintem használj sima Office-t és kész.
2010. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

MS Office: hosszú évekig ezt használtam, amíg úgy nem döntött az MS cég, hogy nem nyitja meg a 2003-as vagy 2007-es .doc fájlokat. Mivel nem volt 20-30 ezer forintom, a Windows-om pedig eredeti, úgy döntöttem, ezt törlöm és OpenOffice.org kerül a gépre.

Nincs akkora különbség, hamar meg lehet szokni, mások a nevek (Word: Writer, Excel: Calc, Power Point: Impress stb.). Semmiféle konvertálási gondja nincs, a Word 95--2007 között minden fájlt megnyit, minden kiterjesztést felismer, .pdf-be is tudja. Képek beilleszthetők és sok más.Nagyon meg vagyok vele elégedve. Vannak hátrányai is, pl. ha frissebb érkezik, le kell cserélni, mert nem frissithető. Most éppen a 3.2.1 a legújabb. Ingyenes, úgynevezett szabad szoftver, kiváló magyar helyesírás ellenőrzővel. Fóruma is van: [link]

Innen letölthető: [link]

2010. aug. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Na és persze tud menteni MS Office formátumba, akár a szövegszerkesztője, akár a táblázatkezelője, vagy a prezentáció készítője. A világon senki sem veszi észre, hogy pl. a .ppt vagy .doc fájl nem MS Office-val készült. Ez gyakorlati tapasztalat, akkor ment gallyra az MS Office, amikor sűrgősen kellett egy prezentáció. És az MS Office 2003 a vetítő lapotopon észre sem vette, hogy Impress-szel készült. Egyszóval ingyenes, magyarok is fejlesztik, ennek te is részese lehetsz.
2010. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

köszönöm!

egye'b ve'leme'nyek? va'rom...

2010. aug. 6. 12:32
 5/37 anonim ***** válasza:

Utolsó, csak nem azt mondod, hogy boltban veszed a szoftvert? A MS Office-t enyhénszólva egyszerűen le lehet tölteni, nem hiszem, hogy egy tántorított el a MS Office használatától. Vagy olyan helyen szeretted volna hazsnálni, ahol fontos, hogy eredeti legyen?


első

2010. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Nem azért, de a .doc formátumot megnyitotta az MS ( [link] bár jobb lenne, ha ezt már senki nem használná. Helyette ott van az "új" (3 éves) OpenXML formátum (.docx)


Egyébként office 2010-et használok, és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve (Igaz cég fizeti a licenset:), pénzt nem adnék érte:))

2010. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

-Melyiket szereted jobban?

Egy ideje Ubuntu-t használok, itt csak OpenOffice van. Nagyon megkedveltem, nagyon gyorsan fejlődik, semmi sallang nincs benne!


-Mi a külömbse'g a kettö között? Az alapértelmezett fájlformátum.

Pl. szövegszerkesztésnél az MSOffice .doc kiterjesztést használ, míg az Openoffice a nyílt forráskódú .odt-t.

Poén az, hogy az Openoffice tud menteni MSOffice formátumokban (doc, docx, stb..) is, addig az MSoffice tudtommal nem ismeri az .odt -t!


-Me'rt tartod jobbnak?

Az OpenOfficet, mivel sokkal több fájlformátumot támogat, és biztonságosabb fájlokat készít.


-Hátránya: Néma nem tökéletesen értelmezi a MSoffice formátumot a köcsög Microsoft hozzáállása miatt!!


-Elöre köszi!! Szívesen!

2010. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jól használható formtum a .doc, a docx-et pedig nem szeretem(nem is használok igaz 2007-es, stb. Office-t), mert ha pl. suliba be kell adni valamit, akkor kezdődik a tökölés, hogy valakinél megnyitja, valakinél nem, stb. Egy szóval szerintem nem volt jó ötlet a .docx bevezetése.


első

2010. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

köszi!

me'g mindig irhattok!

minden ve'leme'nyre nagyon kiva'ncsi vagyok!! :)

2010. aug. 6. 12:44
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Az OpenOffice.org mellett szól az is, hogy jelenleg legjobb magyar nyelvű helyesírás-ellenőrzővel rendelkezik. (a magyar fejlesztésű Lightproof). Sokkal jobb mint például az MS Office ellenőrzője.
2010. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!