Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől lehet iyen kevés fps-em?

Mitől lehet iyen kevés fps-em?

Figyelt kérdés

Asus ROG Strix G G531GU-AL740 laptoppal rendelkezek

CPU: i7-9750H

GPU: GTX 1660Ti 6gb

Ram: 8 gb 2666mhz

Red Dead Online-ban mindent levettem lowra mindent kikapcsoltam szinte. A gpu driver firssítve van amint jön update.

Tudom a 8gb ram kevés. Pl ha városban vagyok 40 fps-re is lemegy es 40-55fps között ingázik. Mitől lehet ez? Talán azért mert laptop és nem asztali pc de szerintem egy ilyen alaktrészekkel (tudom nem egy bika gép) de nem is a legrosszabb, a ram lehet a probléma?

Szeretném majd bővíteni a ramot még egy 8 gb rammal de még egyenlőre erre nincs lehetőségem... Mindent összevéve mi lehet a probléma?



2021. jan. 15. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Lassú internetkapcsolat. A wifin vagy akkor mindenképp állj át vezetékes kapcsolatra.
2021. jan. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vezetékes kapcsolaton vagyok. De ezt nem értem nem a pingel van probléma hanem az fps-el ennek semmi köze az internethez.
2021. jan. 15. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges okok:

- Bár nem írtad és szerintem evidens is, de hálózatra kapcsolva használd játék közben, ne akkuról. (ez nagyban befolyásolja a teljesítményt)

- Thermal Throttling jelenség, teljesítményvisszavétel az ideális hőfok megtartása érdekében. Nézd meg játék közben a CPU/GPU hőfokokat, ha túl magasak (pl. nagyobb, mint 80 fok) akkor hűtésbeli gond. Laptophűtő segíthet, illetve a kiáramló meleg levegőnek szabad utat biztosítani.

- Videokártya driver. Megpróbálhatod teljesen újratelepíteni drivert. DDU-val először törlöd, majd a legfrissebb drivert telepíted.

- RAM bővítés. Sajnos manapság a 8 giga is kezd kevésnek bizonyulni, amilyen hamar csak teheted bővítsd 16 gigára.

2021. jan. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ThrottleStop-al a cpu-t undervoltoltam játék közben a cpu max 69 fok a gpu pedig 65 fok körül mozog. Már próbáltam a drivert újra telepíteni de semmi... Akkor a ram-mal van a probléma? Bár azt írták hogy 8 gb ram elég hozzá nem tudom mit tegyek... De az alkatrészeknek ki kellene vele futtatni a 60 fps-t nem? Az első gondolatot eltudnád légyszíves magyarázni nem igazán értem mire gondolsz.
2021. jan. 15. 10:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Magyarul a laptophoz kapott töltőkábel legyen bedugva miközben játszol, úgy nem vesz vissza alapból a Win a teljesítményből.

8 giga elegendő lehet, de így is csak a minimum rendszerkövetelménynek felel meg, plusz tudtommal a laptop verziós 1660Ti nem egyenlő az asztali 1660Ti verzióval, szóval teljesítménybeli különbség is lehet a kettő közt. Ha ez így van (valaki majd megerősít benne) akkor feleslegesen fogod elvárni a stabil FullHD 60fps-t, mert nem fogja tudni mindig kierőszakolni magából. Az mondjuk aggodalomra ad okot, ahogy írtad is, hogy low beállításokon se tudta teljesíteni a 60-at.

2021. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!