Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan tudom a...

Excelben hogyan tudom a következőt fügvénnyel megoldani: 4 feladat közül 2-2-nek megegyezik a pontszáma és 2 feladatot kellett megcsinálni a 4-ből, hogy lehet itt az elért pontszámokat összeadni?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy esetleg szumha fügvénnyel, de nem tudom mi lenne a kritérium. Csak kíváncsiságból érdekelne, mert tudom, hogy ha 0-0-t írunk a két el nem végzett feladathoz, akkor egyszerűen szum-al össze lehet adni mind a 4-et.

2021. máj. 20. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Esetleg tudnál mutatni a problémáról egy képet vagy jobban elmagyarázni?

Sajnos mi nem látunk a fejedbe, így nem feltétlenül egyértelmű, hogy mit is szeretnél megoldani. :)

2021. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megpróbálom jobban leírni. Van 2db 6 pontos és 2db 10 pontos feladat. 1-et 1-et kellett választani a 6 és a 10 pontosból is és azt megoldani, hasonlít az érettségire. Az itt elért pontokat úgy kéne Excelbe vezetni, hogy mind a négy feladatnak csináljunk külön cellát és oda írjuk az elért pontokat, majd azt összegezzük, de annak a két feladatnak a celláit hagyjuk üresen (tehát ne írjunk bele 0-át se), amelyiket nem választották.
2021. máj. 23. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben az eredményt tartalmazó cellák fix helyen állnak, akkor gond nélkül tudsz rájuk hivatkozni és 0-át sem kell beírnod ahhoz, hogy azt nullaként értelmezze a szum fügvvény.


[link]


Amennyiben nem pontosan erre gondoltál, akkor kérlek a kép alapján magyarázd tovább és talán sikerül megérteni, hogy mire szeretnél választ kapni. :D

2021. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ilyen egyszerűen gondoltam, csak nekem eddig nem működött így, de most rájöttem, hogy csak akkor működik, ha a cella típusa "szám"-ra van állítva, "általános"-on nekem nem működik. Mindegy, köszönöm a választ!
2021. máj. 25. 08:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!