Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tényleg könnyedén használható,...

Tényleg könnyedén használható, tömeges duplicate finder létezik?

Figyelt kérdés

A felállás: három egyterás vinya, egy négyterás. A négyterás a szekrénybe tett összbackup, az egyik egyterás a gyakran elővett backup, a másik csak munka backup, a harmadik egy régi, egyben redundáns backup a régi, változatlan dolgokra, főleg zenék és munkák, de volt ott minden. Fejembe vettem, hogy csökkentem a vinyón belüli redundanciát a négyteráson, majd szétdobálom ha sikerül csak kettőn az egyesekből, de ha nem megy, akkor is mindenhol lesz még csomó hely. Kerestem ilyen best duplicate finder kifejezéssel eszközt, az Auslogics Duplicate File Finder volt az első próbálkozó, az AllDup a második. Mindkettővel az a bajom, hogy többórás molyolást követően virtuális fagyás lesz abból, ha vele jelöltetném ki a törlendőket. Az 2 mag 4 szál i3 procit beszédes 25%-ra terheli mindkettő, láthatóan egy thread molyol, ami kicsit megmosolyogtató lenne, ha nem volna olyan szomorú. Az is gond, hogy nem találtam ezekben (és nem is tudom, hogyan keressek rá google segítségével) olyan funkciót, hogy a szoftver ismerje fel, és jelölje, esetleg sorolja előre azokat a mappákat, amik fullra megegyeznek, és ne kelljen azzal foglalkozni, hogy jaj, de egyébként egyenként is megegyeznek bennük a fájlok, soroljuk is fel őket, alig egy negyvenezer per mappa...


Szóval: tudsz olyan duplicate finder eszközt (win 10), ami nem erőlteti a fájlok millióit listázó, piszkosul belassuló működést, hanem a teljesen érthetően hosszadalmas végignyálazás után használható kimenetet dob eléd, amiben ideális esetben látod, melyik a legújabb, legtöbb mindent, abból is a legújabbakat tartalmazó mappa (ha van), jelzi az inkonzisztenciákat, felajánl "régebbit felülírja" összefésülést kétség esetén, és eldöntheted, melyik mappa helyén legyen az egypéldányosított végleges. Sose ártott, ha csont nélkül ráküldhető egyetlen partícióra, tehát nem keveredik el a többi vinyón, ha csak az egyiket akarom önmagában duplikátummentesíteni.


Mivel kábé most az egyszer kell, nem nagyon mennék el fizetős irányba, ha nem muszáj.



#redundancia #Duplicate #duplikátum #dedupe #deduplicate
2021. jún. 16. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Több kérdésem van:


1. Ezt komolyan itt kérdezed meg?

2. Ezt komolyan magyar nyelvű oldalon kérdezed meg ? (akik oda irkálnak, azok vagy őskövületek, de minimum le vannak maradva 10 évvel)

3. Komolyan nem találtál ennél szakmaibb fórumot?

2021. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

CCleanerben Tools/Duplicate Finder hamar végigment, törlendő fájlon jobb katt menü "Select all of type" kijelöli az összes olyat, ami abban a mappában duplikátum abból a csoportból, amiben megjelenik. Jó lett volna méret szerint rendezni, hogy ne kelljen full végig legörgetni...


Egyébként #1, az megvan, hogy nem neked szól a kérdés? Van egy világlátásod, de az nem azt jelenti, hogy az úgy neked mindenkire igaz, mert te felfogtál valami olyasmit egy topikból, ami sehol nem volt benne. Tudok angolul, de előbb magyarul kérdezek egyszerűbb dolgokat, ha megengeded. A duplikált fájlok minél felhasználóbarátabb keresése nem tudom mennyire kell szakmai legyen nálad, nálam kb ilyen apple szint. Jó is lett volna... Szóval komolyan ezért jössz ide, hogy a tripjeidből három azonos tartalmú kérdést behányjál, és elnevezd több kérdésnek? Azért remélem nem szakadt bele az agykapacitásod haver.

2021. jún. 16. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
2 figyelj már haver, engem ne oktass már ki. Én csak kérdeztem valamit. Ha a megfelelő helyekre raktad volna fel a kérdésed, perceken belül olyan mérnökök válaszait kapnád, hogy azt se tudnád mit olvasol. Ezen a magyar oldalon, ahol alkoholista, trottyos gatyás, elhízott, idegen nyelven nem beszélő, csóró, buta emberek vannak mi az istennyilát vársz?
2021. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Majd te megmondod.
2021. jún. 16. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:
4 mekkora suttyó vagy..pont ide vagy való
2021. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert te pont gyönyörűen intelligensen szólatál meg, ha már hatalmas tudásodból nem tudtál meríteni semmit.
2021. jún. 17. 06:23
 7/7 anonim ***** válasza:

AntiTwin is egész jó, kis helyet foglal meglehetősen gyors.

[link]

2021. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!