Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Esetleg tudtok olyan alkalmazá...

Esetleg tudtok olyan alkalmazást vagy oldalt, vagy bármi módszert arra, hogy pl. Screenshotokon a fehér takarást, vagy ilyesmiket eltudjunk törölni és megnézni mivan alatta?xd eskü nem vagyok rossz ember

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És mégis hogyan??? Ez nem olyan mint egypapiron egy kisatírozás, hogy a toll (ceruza) bemélyedése hagy egy kis nyomot és az "látható" itt maga a képpont ami az infót hordozza az van kifehérítve. Nincs "alatta" semmi. Ez egy kép fájl, ez nem olyan mint ha pl. egy wordben ráírsz egy másik szöveget. Itt egy helyen csak 1 képpont van. Annak meg csak egy színe van.
2021. júl. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt akartam írni, hogy "Ugyan már!", de amit első írt, az sokkal jobb.
2021. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Tuti, hogy valaki rálépett a lábára a neten, kapott valami kitakart képet, és most így próbálná kinyomozni, hogy ki az illető.
2021. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs 'alatta' semmi...
2021. júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok filmet néztél...
2021. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert nincs ilyen.

Az a kép képpontokból áll. Minden képpont (pixel) 3 színkomponensből áll: vörösből, zöldből, és kékből. Ha valamit "kitakarnak" rajta, akkor a háttérben annyi történik, hogy a kitakart részen minden pixel minden komponense 255-re állítódik (fehér esetén). Amikor elmentik, akkor már csak ez a fehér színadat kerül mentésre, sehol nem marad nyoma annak, hogy mi volt alatta.

Persze, nem hülyeség, amire gondoltál. Léteznek is ilyen formátumok, pl. a Gimp, vagy a PhotoShop - ha rétegeket használsz - képes úgy tárolni az adatokat, hogy megőrizze az eredeti kép minden adatát, és külön rétegként tárolja a "kitakarást". De még mielőtt örülnél, ez csak a saját formátumokban működik, hagyományos jpg, png, gif, miegymás esetén NEM. Hiába szerkesztek meg valamit profi módon Gimpben, amikor png-be (vagy jpg-be) mentem, a kitakart részek adata nem kerül mentésre.

2021. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszokat, egyébként semmi olyan dolgot nem akartam tenni, csak kíváncsiságból írtam, hogy lehet-e ilyet csinálni
2021. júl. 27. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!