Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Speakboard felolvasó szoftve...

A Speakboard felolvasó szoftverrel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni! Miért nem működik?

Figyelt kérdés

A portable verziót használtam vagy két évig, de egyszer csak nem működik. És ugyanez játszódott le, az előtt két évvel is és csak a win7 újratelepítése oldotta meg a problémát. Indításnál épp hogy felugrik a jobb alsó sarokban a narancs színű kis ablak és hirtelen el is tűnik (sokkal gyorsabban, mint amikor működött).


Kipróbáltam a "hagyományos" installálós verziót is, de az már két éve sem működött, csak 15 napig. Akármit állítok be dátumnak regfájlokban, lejár a 15 nap.


Megjegyzem, meg is venném az eredeti működő verziót, de mivel már ez nem lehetséges, ezért csak így lehet megoldani.


Kérlek, segítsetek. Mitől romolhat el a portbale verzió? És mi szerepel a két regfile-ban a telepítős verziónál azoknál, akiknél működik?


Köszönöm!



#portable #SpeakBoard #felolvasó szoftver #reg file
2021. szept. 3. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, mert ez egy 2004-2005-ös, elárvult szoftver:

[link] [link]

nem Windows 7-re készült.


A szoftver mögötti, 2001-ben alapult:

[link] [link]

cég 2017 óta "végelszámolás alatt" van:

[link]

2021. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de működik win7 alatt is, évekig jó volt. Csak most "elromlott"..., és nem tudom, hogy egy portable verziónak mi tud így "bekeverni"..
2021. szept. 3. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, de működik win7 alatt is, évekig jó volt. "

Mázli. A Speakboardot nem Windows 7-re tervezték.


"Csak most "elromlott""

Feltehetőleg kapott valami olyan rendszerfrissítést, ami végleg betett neki.

2021. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Esetleg (nem próbáltam) megpróbálhatod kompatibilitási módban (jobb kattintás a futtatható állományon --> helyi menüből Tulajdonságok menüpont --> Kompatibilitás fül --> Futtatás a következő kompatibilitási üzemmódban elé pipa be), hátha "kicselezhető"
2021. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a kompatibilitást végigpróbáltam.


Azért is gondolom, hogy működnie kellene, mert a telepítős verzió működik 15 napig, de a hozzá való "crack" -ami 2 regfájl-, már nem.


Azért is kérdtem, hogy akinél esetleg megy, nézze már meg, hogy nála mi szerepel a két registryben. Bár, valószínűnek tartom, hogy mindenki a portable-t használja..


Néztem, nem volt rendszerfrissítés sem és mást sem találok, ami a keveredést okozhatja.

2021. szept. 3. 14:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Speakboard alternatívák után még nem keresgéltél?


Magyarországi képernyőolvasó felhasználók felmérése - 2014. | Akadálymentes web [link]

Magyarok által leggyakrabban használt képernyőolvasó pogramok: [link]


Informatika a Látássérültekért Alapítvány [link]


12 Apps That Help People with Speech and Communication [link]

2021. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! egyszer már nekifutottam, de a speakboard visz mindent. Elképesztő, hogy 17 éve sikerült megalkotniuk a szerintem legjobb ilyen jellegű alkalmazást. Lehet, hogy túl robotikus, de a többinél az a jellemző, hogy vagy nem tudok rá odafigyelni, vagy egyszerűen zavaró, ha hosszabb ideig kell hallgatnom.. A Speakboardnál nincs ilyen probléma.


Egy próbát azért teszek velük, de ha nem lesz megoldás, jó eséllyel win újratelepítés lesz.

2021. szept. 3. 22:14
 8/10 anonim válasza:
Ugyanez a gondom! Ha megoldottam, akkor leírom!
2022. jan. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Pár éve a Microsoftnak sikerült egy emberibb hangot összehoznia. Szerintem persze.

Itt van egy Tutorial videó arról hogyan készíthetsz Microsoft Noémivel hangoskönyvet.

https://www.youtube.com/watch?v=fN2tZv1xDAk

2022. okt. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, azóta már hozzászoktam Eszterhez.:)
2022. okt. 27. 22:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!