Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » UEFI rendszeren, a rendszer...

UEFI rendszeren, a rendszer számára fenntartott 100MB part. mellett van egy 16MB-os is, partíciónáló programmal látható (vagy diskpart). Az hogyan néz ki (mire van formázva), mert véletlenül töröltem?

Figyelt kérdés

MiniToollal (7 tech edition) töröltem, mert meg akartam szüntetni visszaállítási partíciót, és ezt is töröltem egyszerre. Aztán nem akart indulni a rendszer, de valahogy visszaállt-megjelent a 16MB-os, mint nem lefoglalt.

Nem emlékszem hogy nézett ki, fat32 volt-e, és gondolom betűjel nem kell hozzá, ha létrehozom?

ezt találtam valami reserved partition>>> [link]



2022. aug. 2. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A 100 MB-oson van az EFI bootloader, ami indítja az operációs rendszert. Az 500 MB-os pedig a helyreállítási, amiről visszaállítja magát, ha a rendszer alaphelyzetbe állítása funkciót használod. A 16 MB-os nem tudom mi akar lenni, lehet csak egy padding, amit az XP is csinált anno (8 MB nem partícionált területet hagyott mindig), de gyakorlati haszna nincs.
2022. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"MiniToollal töröltem, mert meg akartam szüntetni visszaállítási partíciót, és ezt is töröltem"


Csak gratulálni tudok. Ezért nem ajánlott hozzá nem értőknek 3.fél programját használni a win beépítettje helyett. Az legalább bolondbiztos.

Most próbálkozhatsz win telepítő pendriveról bootolni és hibajavítást választani (install helyett), hátha..

Ha nem sikerül marad az újratelepítés.

2022. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A net úgy írja, hogy ez valamiféle recovery tools-os particíó.


[link]

2022. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért csináltad hogy nyerjél 0,1 GB tárhelyet..?

Megérte? Mekkora lemezed van?

2022. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem, amikor kihúztam a minitoollal a C-t, akkor cakk-pakk kiterjesztette, így törölte. De..., most mondom megvan, működik is a rendszer.


A MiniTool lehet okos(abb), mert újraindítás után a kilépést választottam a MT-ből, és visszaállította a régi állapotot, csak ez a 16MB fekete csíkos maradt... Formáztam betűjel nélkül.

2022. aug. 2. 14:48
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi szépen a válaszokat.
2022. aug. 2. 14:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy AOMEI Backupper programmal akartam a C-t menteni képfájlba biztonsági mentésbe, és úgy emlékeztem nem szerette a program, ha vannak köztes partíciók a C és D között. Eddig csak MBR-en használtam, ezért nem tudtam mi ez a 16MB...
2022. aug. 2. 14:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Alighanem az MSR partícióról van szó. Amiatt nem kell aggódnod, alapesetben nincs rajta semmilyen adat, csak azért készíti el a Windows arra az esetre, ha mondjuk dinamikus kötetet szeretnél használni.

Az MBR típusú lemezeken nincs ilyen, mert ott lehetőség van rejtett szektorok létrehozására, amiket a logikai lemezkezelő fel tud használni adattárolásra. GPT esetén nincs erre lehetőség, ezért hozza létre az MSR kötetet.

2022. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7/ mentéskor nem szokás partíciókat törölgetni..!


(Legfeljebb visszaállításkor nem állítod vissza, ha anélkülis müködik)

2022. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Két programról beszéltem, MiniTool, AomeiBackup.
2022. aug. 2. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!