Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kiírta a win 8.1 hogy nemsokár...

Kiírta a win 8.1 hogy nemsokára lejár?

Figyelt kérdés

Akkor jövőre már nem jön a defendernek se vírus frissítés?

Lényegébe az egész win updatet le tilthatom, mert nem jön onnan majd semmi?

Ha nem jön frissítés az updaten akkor milyen vírusírtót telepítsek?


(Win10-re nem tudok átállni mert leszívja a memóriát.)



2022. dec. 1. 07:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

"(Win10-re nem tudok átállni mert leszívja a memóriát.)"

Ezt a hülyeséget melyik vérpistike mondta neked? Nyugodtan telepítsd a 10-et. Amelyik gépen a 8.1 elmegy, azon a 10 is.

2022. dec. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aha, elmegy. De hogy? A yutubon egy videót se tudok megnézni 720-asba mert szaggat. Fenn volt. Leszívja az 1 giga memóriát aztán várni kell egy csomót. A 8.1 legalább csak 2-300 megát eszik le alapjáraton. Biztos hogy nem cserélem le!
2022. dec. 1. 07:54
 3/12 P.O.C. ***** válasza:
77%

Annyi történik hogy jövőre már nem fogják kijavítani a rendszer biztonsági hibáit, amibe idő közben derül fény.

Ezeket a réseket egyébként custum vírusírtók sem fogják befoltozni. Azok is rendszeresen figyelmeztetnek majd arra hogy elavult az operációs rendszered és frissítésre szorul.

Kikapcsolni nem érdemes a Windows Uptate -et, mert ugyan magát az operációs rendszert már nem frissítik, a telepített keretrendszerekhez pl. .NET még jöhetnek utána is frissítések illetve az MS Office -hoz is, ha korábban beállítottad hogy azt is a Windows Update kezelje.


A memória leszívást nem tudom hogy érted, használtam mind kettő a 8.1 -et és a 10 -et is ugyan azon a gépen. Kb 10-15% -al fogyasztott csak több RAM -ot a gép 10 -essel. Szerintem nem jelentős, de a RAM mérete minden gépben növelhető. Nem is egy ökör árán.

2022. dec. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem 2. Akkor nem kapcsolom ki mégse :)

Amúgy nincs semmi fontos a gépemen, szóval annyira nem parázok. Lehet még vírusírtót se rakok rá. Csak youtubozásra használom. (Bővíteni nem tudok a közmunkás fizetésemből.)

2022. dec. 1. 07:59
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Ja? Hát azt elfelejtetted közölni, hogy egy 15+ éves géppel és 1 giga rammal próbálkozol. Ideje egy kicsit fejleszteni. Legalább ramot vegyél bele.
2022. dec. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
Nyugodtan használd tovább a 8.1-et! A frissítéseket a 10-en és a 11-en is érdemes letiltani, mert a több ezer biztonsági résből talán egyet-egyet javítanak (azt is csak a Micro$oft állítása szerint, egyéb bizonyíték nincs rá), viszont lassítják a gépet, bugokat okoznak, és ha peched van, tönkre is tehetik a rendszert. Viszont egy vírusirtót mindenképpen telepíts fel, mert a Defender nem nevezhető annak!
2022. dec. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De milyen ingyenes (kis erőforrású) vírusítrók a jók? Az avast pl jó lehet erre?
2022. dec. 1. 08:05
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Cseréld le a w8-at linux mint re...
2022. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Valamelyik linuxt régen kipróbáltam (azt hiszem ubuntu) de nem volt hang, és sehogy nem tudtam beállítani. Szóval nem hiszem hogy jó ötlet.. A windowsra viszont van hangkártya telepítőm.
2022. dec. 1. 13:21
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Mindnkeéppen újat kell venned!

Ha szegény vagy akkor válassz olcsó brand pc-ket pl. itt: [link]

Bár a win 10 ideje is lassan lejár mert az 2025 október.

De 2025-ben már lesz olcsóbban win 11 ready gép!

2022. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!