Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » STL file-t szeretnék valami...

STL file-t szeretnék valami szerkeszthető formátumra (pl. IPT) konvertálni. Létezik erre tényleg ingyenes program?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy Autodesk Inventorban van egy mesh enabler nevű plugin, amivel meg lehetne csinálni, de ahhoz regisztrálni kellene az Autodesk honlapján, hogy le tudjam tölteni. Nincs erre valami szabadon használható, vagy online konverter? Csak egyszer kellene használnom, ezért nem akarok regisztrálni. Azok az online konverterek amiket meg találtam, fake alkalmazásoknak tűnnek. Volt amelyik e-mail-ben akarta elküldeni az átkonvertált fájlokat. Gyanús, hogy csak adathalászatra megy ki a dolog...
2022. dec. 11. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Blenderben van importálási lehetőség:

* [link] - ez kiegészítő, ami lassabb

* [link] - ez meg a beépített importálási lehetőség, ami még kísérleti fázisban van


FreeCAD-ban van lehetőség importálásra:

[link]


Vagy egy ingyenes 3D formátumok közötti konverter:

[link]

2022. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a pipa! Az utolsót feltelepítettem, de sajnos nem tudott használható formátumot generálni nekem. :( Az Inventor nem nyitja meg az obj filet, a többi típusra meg azt írja, hogy nem támogatott. Még a többit is kipróbálom holnap.
2022. dec. 11. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Én STL-ből 2d-s rajzot szeretnék csinálni (LIDAR-al beszkennelt ház alaprajzát szeretném megrajzolni). A FreeCAD-et próbáltam, illetve az OpensCAD-et eddig kevés sikerrel. Azt hittem ez könnyebb... importálom, körberajzolom és kész... de nem.
2022. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na ez az! Én is így vagyok vele. Egy ingyenesen letölthető, STL formátumú, fali konzolt szeretnék átalakítani magamnak, 3d nyomtatáshoz, úgy, hogy a felfüggesztő része ne egyenes falra, hanem sarokhoz illeszkedjen. Az STL-t szépen kezeli az Inventor. Le is tudom méregetni benne az egyes sajátosságokat, de így 0-ról, újra meg kell rajzolni az egészet. Jó lenne, ha lehetne valahogy, egy lépésben konvertálni valami szerkeszthető formára.
2022. dec. 12. 18:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!