Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egyszerre több...

Hogyan lehet egyszerre több Excel fájlt is PDF-é konvertálni, úgy hogy módosítjuk a nyomtatási beállításokat?

Figyelt kérdés

Több mint 1000 excel fájlt kellene PDF-be konvertálnom, sima PDF converter sajnos nem jó, mivel az alap konvertálás levágja a táblázat szélső oszlopait és sorait 1-1 új oldalra, viszont nekem úgy kellene, hogy minden excelben lévő 1 táblázat 1 oldalra kerüljön (1 oldalas PDF legyen). Van olyan converter, ahol be lehet állítani ezeket, ugyanúgy ahogy az excel Nyomtatás részénél?

Köszönöm előre is!



2022. dec. 18. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre jó, gyors, és könnyen használható megoldást nem fogsz találni. Küldő konverterrel meg főleg nem. Miért nem magából az Excelből konvertálod?
2022. dec. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Mert 1000+ fájl konvertálása egyesével elég sok idő.


Libreoffice-ban lehet paranccsorból konvertálni, ha az úgy csinálja, ahogy szeretnéd, akkor lehet rá pl. bat scriptet írni, ami megcsinálja őket egyben

2022. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

"Mert 1000+ fájl konvertálása egyesével elég sok idő."

Ami még mindig jobb megoldás, mintha sehogy nem csinálná meg.

2022. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem a LibreOffice-t, az is rossz helyen töri szét sajnos a táblázatot, 1 sor és 1 oszlop új lapra kerül.
2022. dec. 18. 15:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem a táblázatkezelővel, vagy a konverterrek van a probléma, hanem a táblázattal.

Nem tudom, mennyire paraméterezhető a LibreOffive konvertere, de a nagyítással, meg a lapmérettel lehetne talán operálni. Bízzunk benne, hogy a táblázatokban nincs beállítva "nyomtatási terület", mert akkor még nagyobb szívás van.

2022. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pelenkásfiú ***** válasza:

A konverter(ek)ben nem lehet az A4-nél nagyobb papírméretet megadni?

Akkor biztosan egy oldalra kerül.

Ha utána mégis ki kell nyomtatni A4-esre, akkor már PDF->PDF konvertálásra biztos, hogy egyszerűbb megoldást találni.

2022. dec. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam a méretváltást, de sajnos ugyanúgy új lapra teszi a szélső sort és oszlopot :(.
2022. dec. 18. 16:18
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam, ebből a releváns parancs (nem próbáltam mondjuk ki):


soffice --convert-to "pdf:calc_pdf_Export:{\"SinglePageSheets\":{\"type\":\"boolean\",\"value\":\"true\"}}" test.ods

2022. dec. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hogy tudom ezt kipróbálni LibreOfficeban?
2022. dec. 18. 17:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Az soffice az elv. a libreoffice, nincs kéznél egy windows gép, de lehet, hogy a tepítési mappából kell indítani, tehát valami ilyesmi, hogy

C:\Program Files\LibreOffice\soffice

Vagy ahol van

És ugye a test.ods helyére meg az excel file neve kell

2022. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!