Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mp3 vágóprogram Windows vagy...

Mp3 vágóprogram Windows vagy Linux alá, "parancssorból paraméterezve"?

Figyelt kérdés

Olyan .mp3 vágó programot keresek, amelynek ha megadom a fájlokat és a paramétert - akár parancssorból akár config-fájlba írva - elvégzi a müveletet.

Például:

mp3vagoprogram zene.mp3 00:00:00 00:05:13

Kellene olyan paraméter is, hogy x óra x perc x másodperctől "a fájl végéig" tegye ki külön fájlba az adott időintervallumba eső részt.

Ha weboldalas, online megoldás van ami tudja ezt, az is érdekelne.



2023. márc. 12. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre a célra univerzális megoldás: FFMPEG:

[link]

Windows binárisok két forrásból:

[link]

[link]

használata:

[link]

2023. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

oké el hopplták ffmpeget elöllem itt tldr


- Extract the sound from a video and save it as MP3:

ffmpeg -i {{video.mp4}} -vn {{sound}}.mp3


- Save a video as GIF, scaling the height to 1000px and setting framerate to 15:

ffmpeg -i {{video.mp4}} -vf 'scale=-1:{{1000}}' -r {{15}} {{output.gif}}


- Combine numbered images (frame_1.jpg, frame_2.jpg, etc) into a video or GIF:

ffmpeg -i {{frame_%d.jpg}} -f image2 {{video.mpg|video.gif}}


- Quickly extract a single frame from a video at time mm:ss and save it as a 128x128 resolution image:

ffmpeg -ss {{mm:ss}} -i {{video.mp4}} -frames 1 -s {{128x128}} -f image2 {{image.png}}


- Trim a video from a given start time mm:ss to an end time mm2:ss2 (omit the -to flag to trim till the end):

ffmpeg -ss {{mm:ss}} -to {{mm2:ss2}} -i {{video.mp4}} -codec copy {{output.mp4}}


- Convert AVI video to MP4. AAC Audio @ 128kbit, h264 Video @ CRF 23:

ffmpeg -i {{input_video}}.avi -codec:audio aac -b:audio 128k -codec:video libx264 -crf 23 {{output_video}}.mp4


- Remux MKV video to MP4 without re-encoding audio or video streams:

ffmpeg -i {{input_video}}.mkv -codec copy {{output_video}}.mp4


- Convert MP4 video to VP9 codec. For the best quality, use a CRF value (recommended range 15-35) and -b:video MUST be 0:

ffmpeg -i {{input_video}}.mp4 -codec:video libvpx-vp9 -crf {{30}} -b:video 0 -codec:audio libopus -vbr on -threads {{number_of_threads}} {{output_video}}.webm

2023. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sokoldalú nagyon ez a program, én is ismertem, de valami egyszerűbb jobb lenne ami "csak ezt tudja" és azonnal alkalmazható.

2023. márc. 12. 18:45
 4/4 A kérdező kommentje:

Megtaláltam amire vágytam. :)

Köszönöm amit írtatok, tudom hogy százszor jobb az általatok ajánlott program, mert átkódolástól kezdve a streamingig mindent tud, csak most gyorsan kellett egy megoldás.

[link]

2023. márc. 12. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!