Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha frissítem az androidot...

Ha frissítem az androidot akkor az akkumulátor üzemidő csökken vagy nől?

Figyelt kérdés
Van egy redmi note 10 pro telefonom és gondolkodtam hogy a legrégebbi xiaomi.eu romot rakom fel mert volt már rajta és jóval gyorsabb, gördülékenyebb mint ez a legújabb miui 14-es. Csak nem igazán akarom ha az akkumulátor üzemidő rosszabb lenne. A funckiók és az egyéb dolgok nem izgatnak. Egyedül az akkumulátor üzemidőre lennék kíváncsi.

2023. ápr. 24. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
nem valószínű hogy jobb lesz
2023. ápr. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Teló több energiát fog igényelni (új rendszer nagyobb erőforrás) tehát csak rosszabb lehet. Szerintem.
2023. ápr. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

#2 Rosszul gondolod. Új rendszer miért lenne nagyobb erőforrás? Eleve azért is szoktak frissítéseket kiadni, mert fejlesztik az energia felhasználását az oprendszernek. Simán fogyaszthat frissítés után kevesebbet (pl. kilőnek egy olyan folyamatot ami eddig feleslegesen szívta az akksit) és emiatt megnő az üzemidő.


De alapvetően nem szokott semmi változás lenni ilyen téren.

2023. ápr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért kell kétévente cserélni a telefonokat, mert az új és új verzióktól belassulgatnak, meg a mindig frissülő alkalmazásoktól...
2023. ápr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:
36%

Kollégám telefonja (valamilyen Samsung) kéretlenül frissítette magát.

Attól kezdve a 3 napos üzemidő fél nap lett miközben semmi más nem változott (sem a használat gyakorissága vagy a módja, sem a tudatosan futtatott programok).


"Új rendszer miért lenne nagyobb erőforrás? "


Mert az extra/új funkciók és a rendszer erőforrásigénye nagyobb, miközben a használójának lila fogalma sincs arról hogy a frissítés pontosan milyen változásokat is hoz.

Utópia lenne azt gondolni hogy a fejlesztés egyetlen célja a biztonság növelése, a hibák javítása és az alkalmazások optimalizálása.

Divat frissíteni orrba-szájba, mert legyen a rendszer a legfrissebb mert akkor jó. Miközben fogalma sincs a használónak hogy mi is az ami akkor jó. Legfeljebb szebb színeket lát meg belebotlik valamibe ami addig nem volt, bár szüksége az igazán nincs is rá.


Aztán jön a sírás, hogy gyorsan merül, ez mag az az app eltűnt (mert az új rendszerrel már nem kompatibilis) hova lett a szabad tárhely, stb.


Ennek a késnek is két éle van!

2023. ápr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Jól írod utolsó. Sajnos, le is lettél pontozva ugyanúgy, mint én...
2023. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:
0%
Hát ez van... "Hinni" kényelmesebb mint "tudni".
2023. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Érdekes megnézni a szinte naponta érkező app-frissítéseknél letöltés előtt az "újdonságokat", fura módon ezeket nem részletezik, hanem sablon-szöveg van minden esetben.
2023. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Frissítésnél akkor szokott az üzemidő csökkeni, ha valamit nagyon elrontanak, viszont az javítani szokták. Az akkumulátorok idővel veszítenek az élettartalmukból, általában 2 év után érezhető csökkenés, 3-4 éve után viszont sokkal jelentősebb. Én mindig frissítem a telefonomat és talán egyszer tapasztaltam rosszabb üzemidőt, amit el is ismertek és javítottak később. Alkalmazások is tökéletesen működnek, nem lassult be egyáltalán. Sőt, a kamera az utolsó frissítések óta sokkal reszponzívabb indításkor.
2023. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lehetséges hogy az akkumulátor üzemidő rosszabb lesz?
2023. ápr. 24. 11:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!