Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Excelben hogy lehet az...

Az Excelben hogy lehet az azonos adatokkal rendelkező sorokat törölni?

Figyelt kérdés
Az éves beszámolóhoz lehívtam az excel táblázatot és ki kell törölnöm az azonos tételekkel rendelkező sorokat (ebből látom majd, hogy ki tartozik még). Azt tudom, hogy a duplikációt hogyan lehet megoldani, de nekem az a megoldás kellene, hogy mind a két sor eltűnjön.

2023. ápr. 27. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyet nem tudok benne, viszont van duplikáció kiemelése, ilyenkor mindkét (vagy akármennyi) sort kiemeli, így már látni fogod a duplán szereplőket pl pirosba.

ha nem sok sor van akkor kézzel kitörlöd.

2023. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Sajnos 5.000 sorom van.😕

2023. ápr. 28. 06:49
 3/3 Farkas999 ***** válasza:
Először sorba rendezném a táblázatot a releváns oszlop alapján. Majd egy segédoszlopban az "azonos"-függvény segítségével adnék egy értéket a cellának, ha megegyezik az alatta, vagy felette lévő cellával. Ezek után szűrnék az adott értékre, s törölném a megjelenő sorokat.
2023. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!