Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az emulátorok használata legális?

Az emulátorok használata legális?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy illegális. Bár nem tudom milyen emulátorról van szó, de pl mobil fejlesztést elég nehezen tudok elképzelni nélküle.
2023. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint azt akartam írni, hogy "Persze hogy legális" :)
2023. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emulátor maga teljes mértékben legális. A szoftver amit futtatsz vele lehet illegális, például ha egy játékkonzolt emulálsz és a játékot hozzá nem legális forrásból szetezted meg. Mivel Magyarországon a magáncélú letöltés legális, így nem nagyon lesz vele probléma.
2023. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A futtatása biztosan, az elkészítése viszont nem feltétlenül, legalábbis ha az esetleg reverse engineeringgel történik, ami a legtöbb esetben illegális.
2023. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy legális.
2023. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Biztos te vagy, aki ezt is kérdezte:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Az első másfél pipás válaszoló abban a kérdésben egy tipik buzgó borjú, aki hülyeségeket terjeszt. Semmilyen jogi akadályba nem ütközik maga az emulátor használata, max. akkor ha illegális dolgokra használod.

2023. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

19:38

Az nem az én kérdésem, de valóban az miatt tettem föl ezt a kérdést?

Mert elbizonytalanodtam, elgondolkodtam miatta.

2023. ápr. 28. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz figyelmen kívül hagyja, hogy K.Béla eljárás alá lesz-e vonva Magyarországon.. mert nem lesz, azt csinálsz és töltesz le nagyjából, amit csak akarsz. De:


"Mivel Magyarországon a magáncélú letöltés legális"


Ez így nem teljesen igaz.


"Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja, feltéve, hogy a felhasználással érintett műhöz jogszerűen fért hozzá. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére."


Tehát akkor lehet másolatod, ha egyébként jogszerűen van eredetid, ráadásul szoftverre (tehát pl. az emulátor által használt, az eredeti eszközben lévő firmware/rom stb.) nem vonatkozik.


Maga az emulátor szoftver az teljesen legális elvileg (hogy hogy sikerült megírni - pl. kódvisszafejtéssel, ami illegális stb., az más kérdés). Ami a működéséhez kell, az már nem biztos, és sokszor jogszerűen nem is használható semmilyen formában. Pl. Nintendo emulátort nem tudsz legálisan használni, mivel a konzol ROM-ja (firwmare-e) nem másolható. Akkor sem, ha rendelkezel az eszközzel, a Nintendo erre jogi lehetőséget nem ad. Egy Amiga emulátor lehet legális, mert van cég, aki licenceli a ROM-okat és az operációs rendszert, és a szoftverét megvásárolva jogszerűen használhatod. A PS emulátorok kb. a Nintendo kategória, a Sony nem biztosít semmilyen legális lehetőséget arra, hogy a szoftvereit ne az eredeti hardveren futtasd.


Andoid/iOS esetében vannak legális megoldások, több is (iOS-re kevesebb).

2023. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Nekem ez mindig olyan "szürkezónás dolog", még ha be is perelnek, mutassa már meg például egy filmről az alkotója, hogy pontosan ugyanarról a .mkv formátumú, 1.4gb méretű fájlról van szó.

Mert addig olyan, mintha a múzeumban lefényképezném a Mona Lisát otthon nézegetni, és a 2mb-os jpg kép miatt rám fognák, hogy elloptam a Mona Lisát a múzeumból :)

2023. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!