Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3 particio kozul melyiket...

3 particio kozul melyiket valasszam?

Figyelt kérdés

Mar beleestem egyszer abba a hibaba hogy nem ujraraktam a gepet es toroltem a regi win 7-et hanem a regi melle oda telepitettem az ujat -.-///szal most ezt nem szeretnem ujra rakom a laptopomat...es hogyan csinaljam azt hogy a regi op rendszert torolje (a telepitesnel) es az ujat rakja fel helyette...


igy nez ki a tortenet



Lemez 0 particio 1: PQSERVICE 14.0 GB (TELJES MERET) 2.2 GB(Szabad terulet) OEM (fenntartva)


Lemez 0 Particio 2 : SYSTEM RESERVED 100.0 GB (TELJES MERET) 70.0 MB(SZABAD TERULET) Rendszer


Lemez 0 Particio 3: Acer (C) 218.8 GB(TELJES MERET) 181.8 GB (SZABAD TERULET) Elsodleges



Melyiket valasszam???? a gep automatikusan az utolsot jelolte ki ...amikor rakattintok ez az ablak jon ki



( A megadott particion egy korabbi windows-telepitesebol szarmazo fajlok lehetnek. Ha igy van, ezeket a fajlokat es mappakat a rendszer athelyezi a windows.old nevu mappaba. Az adatok tovabbra is elerhetoek lesznek a Windows.old mappaban, de a windows korabbi verzioja nem lesz hasznalhato.)



Nah ez most azt jelenti hogy nem torli a masik op rendszert hanem ugyanugy a gepen lesz tehat 2 op rendszerem lesz??? Megint???? Hogyan csinaljak egy op rendszert virusmentesen????


2010. okt. 12. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:

"SYSTEM RESERVED 100.0 GB"


esetleg 100 MEGABÁJT, csak elírtad


most mit kell ebből problémázni? töröld le az összeset, és nyomd AUTO beállításokkal, ha ennyire nem megy a megértés...

2010. okt. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért az utolsót jelölte mert a többin nincs elég hely (mert a C-n a régi Win7 nem lett törölve, leformázva a lemez és ez elfoglalja)

A 'Lemez 0 Particio 2 100GB' nem 100MB???


Ha nincs olyan adat amit meg akarsz tartani, akkor töröld a particiokat és a telepítés elején hozz létre újakat.

A particiok törlése és a formázás MINDEN ADATOT TÖRÖL!

A fontos dokumettumokat,adatokat mentsd el, ird ki lemezre, pendrivera!


A telepítés elején válaszd az Egyéni (Custom) lehetöséget (itt te döntöd el hova települ, ill. készíthetsz particiokat)

[link]

Meghajtó beállításai

[link]

majd törlöd a régi particiokat a Törlés (Delete) -re kattintva, és létrehozod az új particiokat az Új (New) gombra kattintva

[link]

Rendszerparticionak 26-40GB méretet ajánlok, ezt beállítod

[link]

és erre a particiora mehet a telepítés.

/a win7 létre fog hozni egy 100MB-os rejtett rendszerparticiot, ez ne zavarjon , ne bántsd/

A telepítés végén a másik particiot az eszközkezelőben formázhatod, nevezheted el.


Ha nem akarod a már meglevő particiokat (és rajta az adatokat) törölni, akkor a régi rendszerparticiora telepítsd az újat

Egyéni - Particio kiválasztása - Formázás

(formázd a C meghajtót az elöző Windows verzio eltávolításához) és mehet a telepítés.


Leirások:

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom ez egy Laptop előre telepített op.rendszerrel.

A PQSERVICE nevű partición található az op.rendszer telepítője és az összes meghajtóprogram is. Szerintem innen telepítsd, ha már ott van!


Igen a C-re kell telepítened, ha nincs rajta olyan dolog, amire szükséged van (pl. fényképek, munka, stb) akkor nyugodtan formázd le, ha van akkor folytatsd így, mivel a régi win-t belerakja egy windows.old nevű mappába, amit telepítés után saját kezűleg törölhetsz.

A legjobb mégis az lenne, ha leformáznád, persze előbb mentsd le az adatokat amik kellenek...

2010. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!