Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik azok a számítógépes...

Melyik azok a számítógépes programok, amiket hasznos és fontos telepíteni a gépen?

Figyelt kérdés
valaki tudja nekem sorolni pl: winrar poweriso stb
2010. okt. 14. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
A legfontosabb egy virusirtó, lehetőleg olyan, ami naponta frissül. pld Eset Smart Security! És attól függően, mire használod főként a géped! Esetleg képszerkesztő: PhotoScape! videolejátszó: VLC - Mplayer homecinema ! Konvertáló: Format Factory + sok egyéb :)
2010. okt. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mondjuk egy kezemen meg tudnám számolni hányszor konvertáltam filmet vagy szerkesztettem képet az elmúlt 5 évben. Mindenkinek más az alap. Nekem pl TC az első amit telepítek, persze csak a driverek és vírusirtó telepítése után. Winrar elég jó tömörítő, mindenre jó. W7 alatt csakis PowerISO jöhet szóba virtuális meghajtónak, mellette nem árt egy Nero is. Alternatív böngészők (Safari, FF), Winamp, codec-pack (K-Lite), Office, Live Messenger+Mail, Adobe Reader, mIRC ;), szótár (GIB), képnézegető (IrfanView), Skype. Nekem ezek az alap cuccok, aztán jöhet ami esetleg munkához kellhet.
2010. okt. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálam ezek elengedhetetlenek:

windows alatt: vírusirtó, office, irfanview, google chrome, utorrent

linux alatt: google chrome, wine, transmission


Mivel több gépet használok, így számomra fontos a mobilitás, amit lehet, online tárolok.

2010. okt. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

driverek, avast, comodo, FF, msn, skype, xfire, ccleaner, utorrent, office, freepascal


számomra ezek az alapok

2010. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát, mindenkinek más. Én ezeket telepítem win 7 alá, és ebben a sorrendben: firefox böngésző, totalcommander filekezelő, avast vírusirtó, utorrent, daemon tools, office, photoshop, dreamweaver, flash, irfanview, picasa, winamp, kmplayer (ennél tényleg nincs jobb videó lejátszó. :P ), live mail, live msn, google talk, visual c#, adobe reader, audacity, winavi. Utána jönnek az importálások(levelek, címjegyzékek, dokumentumok stb.), és a játékok. :)
2010. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A felsorolás személyfüggő, attól függ, hogy mire használja a gépet Most egy átlagos felhasználáshoz (munka és játék is) írom le az alapot:


1. operációs rendszer, nálam xp.

2. vírusírtó és tűzfal (izlés szerint)

3. driverek frissítése

4. Directx és frissítései

5. egyéb programok:

-lejátszó program és codecpack,

-fájlkezelő program (Pl. TotalCMD)

-szövegszerkesztő program,

-cd/dvd író program,

-webszerkesztő.......

Ezek már izlés szerinti sorban mehetnek. Az a lényeg, hogy az első a vírusírtó és tűzfal legyen, mert a többi programmal, driverrel, ha rossz helyről töltöd le, kaphatsz már a friss windowsra is vírust.

2010. okt. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ami nélkül nem tudsz rendesen gépezni: driverek, directx

Ami nélkül a netre fel se mehetsz: vírusírtó, tűzfal, vagy valami IS, amti spyware, MBAM

Microsoft Office (vagy bármilyen már irodai programcsomag, ingyenesek is vannak)

jóféle böngésző - ízlésfüggő, nálam Opera

Poweriso

Winrar

Total Commalder

Adobe reader, flash player, shockwave

Microsoft Silverlight

Auslogics Disk Defrag

Ccleaner

Everest (ennek kéne a legelsőnek lennie driverek miatt)

Vlc MEdia Player, és/vagy KMPlayer

Koyote Free FLV Converter

Dvdvideosoft

Powerdvd5

Quicktime pro

vmware

Ptohoshop, Gimp, Photoscape,

Microsoft Expression Web, Adobe Dreamweaver

Ha XP-d van, akkor UXTheme Patcher

Nokia PC Siute (lényeg: teló progija legyen fent, ugyanúgy lejátszó, nyomtató, satöbbi)


Nálam kb ennyi az alap, ami nélkül nem tudnék meglenni, fentiekben a nagyobbak portable verziók, külön partíción, aztán jönnek az extrák, pl design: rainmeter, winstep, tuneup, satöbbi.

2010. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a felhasználó igényei határozzák meg mit telepít a gépére! tehát ha engem akarsz utánozni csinálj úgy 40 GB helyet a progiknak és sorolom, ha nem, akkor hülye és értelmetlen a kérdésed! :)
2010. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
szerintem nem a kérdés hülye hanem te
2010. okt. 14. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Amig eldöntöd, telepitsd egy pendrájvra a Lupo PenSuite Full alkalmazást, abban van vagy 200 progi, nem kell telepiteni se, próbáld ki hogy melyik a jó
2010. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!