Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows újratelepítése új...

Windows újratelepítése új SSD-n veszteség nélkül?

Figyelt kérdés

Nem vagyok számítógép szaki, annyit tudok win10, kulcsot megvettem online így mikor 1 éve újratelepítettem a windows nem kellett semmi, volt egy olyan opció a gépen, hogy windows újra telepítése adatok megörzésével, vagy valami hasonló és újra telepítette magát.

Most újra szeretném rakni de egy új ssd-re mert a régi csak 120as és kevés.

Van olyan opció hogy úgy rakja újra az új ssd-re hogy nem töröl semmit? Van olyan program most a gépen aminek sajnos nem tudom a beállításait (a céges Outlook levelezőrendszer pl) és nem szivesen vacakolnék azzal.


A segítőkész válaszokat előre is köszönöm! szép napot


2023. aug. 7. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Van egy AOMEI Partition Assistant nevű progi (ingyenes). Ezzel tudod átméretezni a meglévő partíciókat, meg kezelni őket.


Van itt ebben egy olyan, hogy Partíció másolása -> Szektorról szektorra másolás (minden szektor másolása a másik lemezre). Szerintem erre lesz szükséged, a teljes cuccot a 120-as ssd-ről rakd át az új SSD-re. Ezután próbáld meg a BIOS-ban beállítani, hogy az új vinyóról bootoljon a Windows és restart.

2023. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vannak klónozó programok, illetve itt vannak az újratelepítés opciói.

[link]


Lehet a kettő kombinálását érdemes választani.


Valami ilyesmi.

1, Teljes lemez klónozása , majd régi lemez lecsatlakoztatása

2, ha nincs opció klónozáskor, hogy az új lemez helyét maximálisan kihasználja az utolsó partíció, akkor ezt szintén vagy a klónozó/partíció kezelő programmal meg lehet oldani.

3, ha kell újratelepítés akkor annak futtatása.

2023. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Klónozással lehet. Vagy külső merevlemez házzal csatlakoztatod. Vagy mind a kettőt beleteszed egy asztali gépbe, és onnan klónozol.



A Macrium Reflect már magyarul is tud.

[link]

[link]

2023. aug. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ui. "Vagy külső merevlemez házzal csatlakoztatod. Vagy mind a kettőt beleteszed egy asztali gépbe, és onnan klónozol." - ha laptopról van szó.
2023. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, utána nézek :)
2023. aug. 7. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyanazon a hardveren (alaplap) ugyanaz a verzió (home/pro) akárhányszor teljes gyalu után tisztán újratelepíthető és utána automatikusan be fog aktiválódni.

(telepítés közben a nincs termekkulcsom opciót KELL választani!)

2023. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Itt nincs szó aktiválásról.


"Van olyan opció hogy úgy rakja újra az új ssd-re hogy nem töröl semmit? Van olyan program most a gépen aminek sajnos nem tudom a beállításait (a céges Outlook levelezőrendszer pl) és nem szivesen vacakolnék azzal."

2023. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Akkor lehet félreértettem.

Nekem az "újratelepítés" =gyalu +tiszta reinstall.

A "veszteség" pedig anyagi veszteség a licensz elvesztése miatt.


Más esetre meg ott a Macrium Reflect [link] amivel lehet klónozni (asztali gépben) vagy menteni filebe, cserélni majd visszaállítani (főleg laptopnál szükséges).

2023. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


A klónozás az #2-#3 válaszában már benne van.

2023. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Naés?
2023. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!