Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok a legolcsóbb és...

Hogyan tudok a legolcsóbb és legegyszerűbb módon kivitelezni egy Windows-os RAID1-et?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam valami 1156-os vagy 1150-es régi alaplapot vennék, hozzá egy, átlagos procival és kis memóriával. Erre tennék egy Windows 10-et, amin beállítanék egy RAID1-et két 3TB-os HDD-re. Snyology-nak külön fájrendszre van arra azért nem gondoltam, továbbá elég drágák is a dupla HDD-s verziók.

2023. aug. 31. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb alaplap tud RAID módban menni, így az operációs rendszer felé egy eszköznek látszik, csak a megfelelő drivert (a RAID-est) kell feltenni, lehet hogy még a Windows telepítése közben. Ha megvan az alaplap CD-je, az illesztőprogram betöltése gombbal egyszerűen meg lehet ezt oldani telepítés közben, ha nincs akkor le kell tölteni, felmásolni pendrivera vagy kiírni CD-re, így be lehet tölteni.
2023. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, arra figyelj, hogy amikor összeáll a tömb minden adat elvész a lemezekről, teljesen újrainicializálja a vezérlő.
2023. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy ssd-re mehet a win, és a hdd-ket winben tárolóhelynek jelölöd meg. Ez az új raid.
2023. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Arra akkor semmilyen mód nincsen, hogy úgy tükrözzek egy HDD-t hogy az "1-es" számún megmaradjanak az adatok? Valamint tudsz nekem mondani a 1156-os, vagy 1150-es szériából egy lapot, amit esetleg ajánlsz ilyen célra? Természetesen, ha más ötleted van mást vegyek azt is leírhatod. Köszi!
2023. aug. 31. 13:06
 5/8 anonim ***** válasza:
De lehet. Tarolóhelynek választva megoldható, de nem túl biztonságos a folyamat. Legyen egy mindig offline biztonsági másolatod is az adatokról.
2023. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. És amit hardverekről kérdeztem, arra mit mondasz?
2023. szept. 1. 09:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb az ha megvárod a lomtalanítást és ott guberálsz kidobott hdd-k és alaplap után, illetve aktiválatlan windowst használsz. 😂
2023. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó most nyilván ilyen mélységekbe nem akarok lemenni, meg nyilvánvalóan értem az iróniát. De egy valamire való 2 lemezes NAS 50k+ és azok nagyon régiek. De 15k-ért kapok egy alaplap + proci + memória kombinációt, ami még vállaható is erre a feladatra. Házam, tápom és régi videókártyám van. Persze ez a konfig is öreg, de ha bármi elromlik lesz hozzá bőven alkatrész nagyon olcsón. Volt már egyébként 2 lemezes Synology-m, de annyira nem jött be.
2023. szept. 1. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!