Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi történik, ha a Windows 10...

Mi történik, ha a Windows 10 telepítőjét egy sérült külső adathordozón hozom létre, és arról telepítem újra a pc-t?

Figyelt kérdés

2023. okt. 19. 02:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sérülés nem érinti a boot-folyamatot, akkor majd a fájlok másolásánál fog szólni hogy "probléma van", mert minden fájl tömörítve van tudomásom szerint és kicsomagoláskor ellenőrzi őket...
2023. okt. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltak arra hogy mi van ha sérült akármiről telepítik a Win-t, ezért ellenőrzi hogy mit telepít, rossz adathordozó miatt nem fog rossz Win-t telepíteni. Majd szól telepítés közben ha gebasz van.
2023. okt. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig nem fog ilyen történni, akkor sikeresen lezajlik a telepítés.

Valóban, a windows kiadások az Install.wim (vagy esd) fájlban találhatóak meg, és azt tömöríti ki a "fájlok másolása" címszó alatt az ssd-re, vagy hdd-re.

2023. okt. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont Windows telepítésnél nem érdemes ilyennel kísérletezni.

Lehet, hogy végig megy a telepítés, lehet, hogy nem. Majd kiderül ha kipróbálod.

2023. okt. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Végigment a telepítés gond nélkül, azóta sem tapsztaltam semmi rendelleneset. Nem vagyok benne biztos, hogy sérült az adathordozó, csak sejtésem volt felőle. Régi, nagyon lassú eszközről van szó, amin random mappák jelentek meg nemrég, fogalmam sincs honnan. Attól lehet, hogy nincs baja éppen, nem értek hozzá már annyira.
2023. okt. 19. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:

#5:

Akkor már nem is fogsz, mert a windows telepítés olyan, hogy amíg a pendriveról vagy bebootolva, addig arról dolgozik (tehát egészen a "Fájlok másolása a telepítéshez" folyamat végéig). Aztán mikor újraindul, onnantól már az SSD-ről, vagy épp HDD-ről, attól függően, hogy mi van a gépben, folytatja tovább a telepítést a megszokott módon, és a telepítő adathordozóra a továbbiakban nincs szüksége.

2023. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. okt. 19. 14:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!