Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kinézetre melyik office áll a...

Kinézetre melyik office áll a legközelebb a microsoft officéhez?

Figyelt kérdés
Suliban office 2019-et használunk de én itthonra nem akarok fizetős office verziót és azt tudom,hogy kis kompromisszum szokott lenni ingyenes dolgoknál.Régebben próbáltam a libre office ingyenes cuccot de kinézetre eltérőbb volt bár annyira nem mélyedtem el benne.

jan. 14. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Tanulóknak igyen van...
jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
A Libre-vel jársz a legjobban. Aktívan frissítik, a felülete nagyban hasonlít, egyes funkciók vannak minimálisan átrendezve más logika szerint. Még a paneles és lenyitható menüs kinézet között is tudsz a beállításokban változtatni, ha az a probléma.
jan. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"azt tudom,hogy kis kompromisszum szokott lenni ingyenes dolgoknál"

Rosszul tudod.

Én megtehetnék, hogy Windowst, meg MS Office-t használjak, de mégis Linuxot, és LibreOffice-t használok. Mert nekem pont, hogy a fizetős alternatíva érződne kompromisszumosnak.

Ami pedig a lényeget illeti: én nagy Libre-párti vagyok, de ha fontos, hogy külalakra is minél hasonlóbb legyen a termék, mint a MS Office, akkor vagy a WPS-t tudom ajánlani, vagy az OnlyOffice-t. A kettő közül is inkább hajlok a Libre felé, annyi furcsaság van benne, hogy nem külön programként települ pl. a szövegszerkesztő meg a táblázatkezelő, hanem fülenként lehet különböző dokumentumtípusokat nyitni. De szerintem ez nem kell, hogy probléma legyen.

Mindegyik elboldogul a MS formátumaival is, de az OnlyOffice alapértelmezetten is a MS formátumait használja.

jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
(Egyébként a Libre is már több felületelrendezést kínál, ott is meg lehet oldani a szalagos eszköztárat, ha valaki azt hiányolná.)
jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4/


Ilyesmire belehet állítani?

[link]

jan. 14. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Be lehet állítani ribbonosra a Libre Office-t is, igen. De a WPS Office szerintem is jobban hasonlít az MS Office-ra, és jobban is kezeli az MSO által készített dokumentumokat.

Egyébként iskolásoknak ingyenes az MS Office otthonra is.

jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
FreeOffice felülete is nagyon hasonlít az MS Office-ra.
jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6/


Esti iskolánál is?

jan. 14. 19:06
 9/9 A kérdező kommentje:

7/


Igen ezt néztem tényleg hasonlít.

jan. 14. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!