Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux kodachi milyen előnyöket...

Linux kodachi milyen előnyöket hasznot biztosit egyszerű hétköznapi felhasználás esetén ?

Figyelt kérdés
jan. 23. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ismertem, de rákerestem. Az alapján azt mondanám, hogy tényleg hétköznapi használatra nem sokat. Szerintem a use-case-ek azok kb. ezek lehetnek:

-ha kell egy nem saját gépet használni, akkor bebootood ezt, nem fog nyomot hagyni

-ha valami olyat akarsz csinálni a neten, amiről nem szeretnéd, ha akár a net szolgáltató tudna (az ilyenek Magyarországon kb. csak az illegális dolgok, szóval nyilván ilyenre nem használja senki, de más országokban hasznos lehet, ha pl. kivégzést akarsz elkerülni, mert kényes politikai dolgok után kutakodsz)

-publikus wifit használsz, akkor nyújt védelmet, de ezt tudod te magad is beállítani VPN-nel/TOR-ral (megj. a VPN ez esetben abban segít, hogy a DNS-t ne lehessen lehallgatni, illetve az IP címüket a látogatott oldalaknak)

-esetleg geoblokk esetén segíthet

-ha valami illegális hackelést akarsz csinálni NE CSINÁLD

-a dark neten meg akarsz nézni valamit (de ezt lehet csak simán a TOR böngészővel)


Ezek ugye nem szokásos felhasználások, kivéve, ha kicsit paranojás vagy (de akkor meg kell bíznod a disztro kiadójában, hogy amúgy nem gyűjt-e rólad adatokat. Nagyon ritka, hogy ilyet tennének, a windows-zal ellentétben). Ahogy láttam vannak benne hasznos progik (p. VeraCrypt), amiket amúgy fel lehet telepíteni más disztróra is. Ezen nem felül nem tudom, hogy mi extrát csinálnak még, gondolom hardened firefox, kernel, stb.


Hátránya is van viszont: fájlok lementése, hogy kövi bootnál is meglegyen nem feltétlen triviális, mivel minden forgalom TOR-on és VPN8en megy, ezért a net elég valószínű, hogy lassú rajta.


De még egyszer mondom, hogy nem használtam még, de hasonlónak tűnik a Tails disztróhoz (illetve ha érdekel a téma, akkor ott van még a QubesOS is)

jan. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyszerű hétköznapi felhasználás során abszolút semmi előnye nincs.
jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt vannak más hasonló linux disztrók:

[link]


Hétköznapi felhasználás esetén nem sokkal több előnyét látod.

Max anyit, hogy elvileg még biztonságosabbak.

Ennél biztonságosabb ha nem csatlakozol fel netre gépeddel. Ezután már csak az ha be sem kapcsolod a gépet.

jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!