Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel segítség, hogyan tudom...

Excel segítség, hogyan tudom megszámolni, hogy hányszor jelenik meg egy szám pár?

Figyelt kérdés

Van egy excel táblázatom. Az A oszlopban vannak dátumok és B-C-D-stb-ben pedig számok.

Példa:

Jan1 1-2-3-4-5

Jan2 1-3-5-7-8

Jan3 3-5-6-8-9

Szeretnék egy olyan táblázatot csinálni ahol mind az oszlopokat, mind a sorokat a számok nevezik meg 1-estől kezdődve (tehát: B1:1, C1:2, D1:3 de A2:1, A3:2, A4:3 is) és ezt kitölteni azzal, hogy az előzőleg említett számokból hányszor fordul elő az, hogy az 3 az 5-tel egy sorban van.


Nem tudom, hogy érthető-e a leírásom, ezért feltöltöttem egy képet ide:

[link]

A számok nem ismétlődhetnek, szóval a metszetpontok mindig nullák.


Köszönöm előre is a segítséget, ha tudnátok segíteni, mert eddig nem találtam rá megoldást azon kívül, hogy egyesével darabtelizem a sorokat, de az meg nem megoldás...


jan. 24. 01:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs, darabha-ra gondoltam, nem darabteli.
jan. 24. 02:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Részlegesen értem, de ha mutatnál egy mintát kitöltött táblázattal, akkor talán jobban érthető lenne. Ha jól gondolom, akkor az átlótól jobbra redundáns...
jan. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tulképp igen, redundáns, de ha lenne egy egyenletem akkor gondolom alapból az excel majd ki fogja tölteni helyettem...


[link]

Erre gondoltam. Ezt most kézzel összedobtam gyorsan, alul látható, hogy mire gondolok, sárgával kijelöltem, hogy az 1-es meg a 3-as hányszor van egy sorban csak példa képp.

De amikor több ezer soros excelről van szó, akkor sajnos ezt nem tehetem meg. Ezért keresnék egy képletet, ha van ilyen

jan. 24. 03:41
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Azt tudom van asz OSZLOP() és a SOR() függvény, ezek visszaadják az adott oszlop és sor számát. Használatra példa:


[link]


Viszont nem értem teljesen a dolgot.

Pl:

Jan1 1-2-3-4-5

Jan2 1-3-5-7-8

Jan3 3-5-6-8-9

Akkor azt szeretnéd, hogy ez úgy jelenjen meg, hogy az 1.,2.,3.,4.,5. oszlopban legyen 1-es az első sorban, a második sorban pedig az 1.,3.,5.,7.,8. oszlopban?

de pl:

Jan4 1-3-3-3-5-5 azt jelentené, hogy a 4. sorban az oszlopok értéke egymást követően. 1,0,3,0,2

?

jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Előző vagyok és közben újra értelmeztem, tehát az kéne hogy a két szám együttesen hányszor fordul elő ebben?

tehát pl:

Jan4 1-3-5-3-5-5

Ez akkor az

1. sor 3. oszlopában = 1

3. sor 5. oszlopában = 2

5. sor 3. oszlopában = 1

5. sor 5. oszlopában = 1


Így?

jan. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha igen, akkor neked a kulcs az, találj olyan megoldást, ami visszaadja egy substring előfordulását egy stringben.
jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

=(LEN(text)-LEN(SUBSTITUTE(text,substring,"")))/LEN(subtring)

ez a képlet működik utóbbi esetben.

Az oszlopbóé és sorból csinálsz egy stringet azaz pl: "1-2","3-5" stb.. és a text nyilván a teljes szöveg, amiben keresel.


Úgy működik, ahogy nézem, hogy fogja azt amit keresel, és üressel helyettesíti, így amiben keresel és annak a hossza ami marad ha volt benne, akkor eltér és az eltérés hosszából kiszámolható, hányszor fordult elő.

jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az oszlopoknak nincs közük egymáshoz.

Mondok egy másik verziót, hátha érthetőbb, és ha nem baj utána mond el, hogy erre gondoltál-e, mert őszinte leszek olvasom, amit írsz, de most én nem értem... Bocsánat...


[link]


Ebben az esetben megvan, hogy ki mit vett, amikor bevásárolt. És én azt akarom megtudni, hogy hányszor van az, hogy együtt vásárolnak almát körtével. Vagy répát körtével. Az összes lehetséges kombináció hányszor történik meg. De mivel az a lényeg, hogy hányszor veszik meg együtt, ezért az oszlopok nem fontosak, csak a sorok. Pl itt három ember vett almát körtével. De pl senki nem vett almát retekkel.

jan. 24. 10:07
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Hát ez azért nem lesz sima ügy, mivel szerintem minden párt az adott sorba ki kéne írnod és ugye ez már eleve 2 dimenziós párosítás (ki tudja mennyi elemmel.), nade ezt minden sorban is meg kéne csinálnod és akkor tudnád így összeadni. Úgy is mondhatnám olyan táblát amit csináltál minden sorhoz meg kéne csinálni egy munkalapra, de a pároknak vagy 1 vagy nulla értéke lenne, hogy az adott sorban van-e majd az összes munkalap adott celláit össze kéne adnod.

Szeritnem..

SQL kéne erre a szintre már úgy gondolom.. esetleg Google sheet vagy de valószínű PowerBI.. tud ilyesmit ..

jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Áh értem... Hát köszönöm azért a segítséget! ^^ Akkor feladom a dolgot.

Nagyon köszönöm mégegyszer, hogy ennyi időt töltöttél ezzel!

jan. 24. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!