Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha előtelepített Winswos-al...

Ha előtelepített Winswos-al veszek laptopot, azt később ha kell ugyan úgy újra tudom telepíteni pendrive-ról mint ha nem winsowsal vettem volna?

Figyelt kérdés
Pl veszek egyet amint Windows 11 Home van. Akkor ha leszedek egy Windows 11 Home telepítőt és kiírom pendrivra és ugyan úgy feltudom telepíteni pendriveról bootolva mint ha nem Windows-al vettem volna a laptopot?

febr. 10. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
7%

Egy már feltelepített Windowst így kimásolva nem fog működni. De ha van ilyen speciális backup utility, ami képes belőle telepítőt csinálni (mint pl. a remastersys backup a Linuxra), akkor meg lehet oldani, hogy kimentsd.

Ha kapsz hozzá külön telepítőt (CD, DVD, pendrive), akkor simán újra tudod telepíteni. Máskülönben nem érdemes rászánni azt a +30 ezret egy előre telepített Windowsra.

febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az első emeletes baromságait ignoráld...
febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kimásolva. Hanem ha veszek egy laptopot, ott csücsül rajta a windows. Majd néhány év múlva jön hogy újrakéne rakni mert megérett rá. Netről valahonnan leszedek egy olyan windows telepítőt mint ami a laptopon is van, akkor azt pendrivre kiírom, és a pendriveról bootolva feltelepítem úgy hogy törlök minden a gépről ( C partíciót ).
febr. 10. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

A laptoppal együtt vett Windows OEM licencű Windows, hardverhez kötődik. Ha az MS oldaláról vagy más megbízható oldalról letöltesz egy telepítőt, és pont ugyan azt a verziót telepíted, automatikusan be fogja magát aktiválni. Telepítés után ahogy netet kap egyből aktív lesz. Sőt igazából már a verziót sem kell kiválasztani, mert a telepítő kiolvassa az ilyen gépekből gépből offline is, hogy melyik verzióra jogosult a gép.


Ez az egyik lehetőséged. A másik, hogy lemezképet csinálsz a belső SSD/HDD -ről. Erre számos ingyenes program van. Ezt utána bármikor visszarakhatod.

Hátránya hogy ilyenkor sokat fog frissíteni a gép. Mert ugye az MS oldaláról mindig a legújabb verziót töltheted le. Így viszont egy régi verziót kell majd neki újabbra frissíteni.

febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!