Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha én adok fel hirtdetést a...

Ha én adok fel hirtdetést a Marketplace-n akkor miért az én adataimat kezdik el kérdezgetni a vevők?

Figyelt kérdés
Hirdetek dolgokat marketplace-n, és az utóbbi időben ugyanazzal a szöveggel kezdenek el érdeklődni...megvan e még a termék? Házhozszállítás lehetséges e? Ő majd mindent megszervez...Majd küld egy képet a laptopjáról pl. a foxpostot, amin mutatja, hogy adjam meg az email címem a vásárlás befejezéséhez...Ezek mind kamuk ugye? Éppen hogy nekik kéne megadniuk az email címüket, tel. számukat meg a nevüket ha foxposton akarják megkapni vagy házhozszállítással...Legalábbis én igy tudom. Tapasztalatok? Mi a véleményetek?
febr. 12. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milliószor kérdezték már, a scam azóta sem változott.
febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy bevett kamu, pedig nem is értem, mire megy ki az egész, szerintem email cím gyűjtésre. Ne foglalkozz velük, aki bármilyen módon meg akarja bolondítani az eladás normális menetét, az kamu.

A normális menet: érdekel, mennyi, hol lehet átvenni.

febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

igen, kamu.

sosem szabad másnak meghagyni ilyen ügyintézést, szállítást stb-t.

febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég egy láncfűrészt akartam eladni a Marketplace-en. A feladástól számított kb fél órában 5 fotómodell kinézetű profil gondolta azt, hogy őneki azonnal láncfűrészt kell vennie, mert nem tud nélküle élni. Ugyanezeket üzengették nekem is. Mindent megszerveztek, küldik a futárt, csak adjam meg az email címemet. Mondjuk az sem zavarta őket, hogy a hirdetésbe világosan kiemelve beírtam, hogy kizárólag személyes átvétellel adom.

Győztem őket törölni, meg tiltani.

A legegyszerűbb az, ha nem állsz szóba velük és azonnal tiltod, törlöd. Én is ezt tettem.

febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
De jo ha lenne rendor aki alhirdeteseket tesz fel es ellenorzi a csalokat
febr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért kellene ehhez rendőr, elég volna egy moderátor.
febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert akkor megbuntetne es talan visszavesz …
febr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A csalok tobbsege nem is Europaban lakik, olyan helyekrol irnak ahol 1000 forintbol is 3 napig lehet elni.

Ha a rendor beavatkozasa erne barmit is, mar reg alkalmaztak volna.

febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mukodne, csak nincs eleg rendor es penz sincs
febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!