Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel programban hogyan tudok...

Excel programban hogyan tudok összeadó függvényt beszúrni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő a problémám:

Megvannak a cellák.Ki vannak töltve adatokkal.

Utolsó alatti cellában képezek egy AutoSzum függvényt, hogy összeadjam a cellák értékét.

De hiába, az összeadásban 0 (nulla) szerepel.

És csak akkor fogja a helyes összeget jelezni, ha minden cellára külön-külön klikkelek kétszer majd megnyomom az Enter gombot.

Ez elég fárasztó a sok cella esetén.


Hogyan tudnám elérni, hogy egyből a helyes összeget írja ki és ne kelljen minden cellánál bűvészekedni?


(Magyar nyelvű Excel 2010-esem van.)


Köszönöm szépen előre is.


febr. 25. 02:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A cellák tartalmát vágólapról illesztem be.

Ha billentyűzetről gépelem be, akkor nincs ilyen hiba, az összeadás egyből sikeres.

Tehát úgy tűnik, valami miatt a beillesztést nem fogadja el teljes értékűnek. Pedig próbálgattam többféle beillesztést.

febr. 25. 06:23
 2/17 anonim ***** válasza:

A cellatartományt jelöld ki és állítsd "szám" formátumúra.

Kézzel pedig úgy tudod megadni az összeadás függvényt hogy például: =szum(a2:a12)

Bár biztos nem a függvény megadása lesz a probléma, lehet hogy vágólapos beillesztésnél a számokat szövegnek gondolja, a cellaformátumot kell szám formátumra állítani.

febr. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ja, azt nem írtam, hogy átállítottam "szám" formátumúra a cellatartományt és úgy jelentkezik a hiba.


Nyilván jó a függvény, hiszen ha minden cellán külön-külön végigmegyek, ahogy írtam, akkor működik.


Szóval nem értem.

febr. 25. 06:37
 4/17 A kérdező kommentje:
És van, hogy van több, mint 100 cella.
febr. 25. 06:38
 5/17 A kérdező kommentje:
A táblázatot úgy kapom, hogy pdf-ből konvertálom xlsx-be. És az xlsx-t nyitom meg Excelben. Majd a kiválasztott oszlopot formázom a kívánt cellaformátumra.
febr. 25. 06:44
 6/17 A kérdező kommentje:
Nincs senkinek ötlete?
febr. 25. 07:52
 7/17 anonim ***** válasza:

Formátum baja lesz pedig, ha csinálsz egy segédtáblát az eredeti értékekkel, ahol számolni akarsz vele, oda meg megszorozva egyel képletezed és úgy adod össze szerintem működnie kéne. (Tehát ha megszorzod egyela szöveget akkor rájön hogy szám kéne neked)


Esetleg van az adatoknál egy olyan hogy szövegből oszlopok, ott fix széles, general(?) Tovább tovább

(Nincs előttem, szóval nem biztos hogy pontos a leírás)

Ebben nem vagyok biztos hogy működni fog de egy próbát megér

febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A konvertálásnál lesz valami probléma, ami beillesztéskor is megmarad. Elég, ha csak minden szám elé berak egy szóközt, mert az átalakításnál ezt érzékeli.

Ha találsz bármilyen szabályszerűséget és az formázási eredetű, akkor a keresés és csere funkcióval egyszerre ki lehet jelölni.

Esetleg azt próbáld még meg, hogy előbb beilleszted Word-be, majd onnan Excelbe, hátha azzal átugorható a konvertálási hiba (valamilyen automatikus formázással). Az sem biztos hogy segít, hogy 2010-es verziód van, az 15 éve jelent meg és nem tartalmaz olyan funkciókat még, amit az újak már automatikusan elvégeznek.


A konkrét jelenséget (dupla kattintásra változik csak szám formátumra) és lehetséges megoldását itt leírják:

[link]


És az összes többi találatban: Excel double click format change

[link]

[link]


Ez háromból háromszor a szövegből->oszlopos megoldásra hivatkozik, az egyik arra amit én is írtam (más programba másolás, ami látja a rejtett szóközöket és ki lehet cserélni, majd visszarakni Excelbe).

febr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de már itt elakadtam:


"...megszorozva egyel képletezed és úgy adod össze szerintem működnie kéne. (Tehát ha megszorzod egyela szöveget akkor rájön hogy szám kéne neked)..."

Hogyan kell ezt csinálni?


(Régen használtam az Excelt, akkor sem hosszú ideig.)

febr. 25. 09:55
 10/17 anonim ***** válasza:

Publikus a táblázat? Ha igen, szívesen megnézem ha eljuttatod hozzám valamilyen módon.

Lehet hogy a konvertálás során valamilyen "nem nyomtatható karakter" kerül bizonyos cellákba a számok elé...

febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!