Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Használtok NixOS-t? Mit...

Használtok NixOS-t? Mit gondoltok erről a disztróról?

Figyelt kérdés
Én pár napja raktam fel és teljesen meg vagyok vele elégedve. Különös benne, hogy minden programot egy config fájlban kell meghatározni, ahelyett, hogy egyenként feltelepítenéd őket egy csomagkezelővel, viszont utána egy stabil rendszert kapsz, amit egyből lehet rollback-elni mindig egy előző verzióra, ha valami elcsesződne.

ápr. 5. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy egyszeri desktop felhasználásra való, de ha meg vagy elégedve, akkor egészségedre.


Mondjuk azt megnézem, amikor egy teljes rendszert akarsz rollback-elni egy előző verzióra...

ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem is hallottam róla, de az szimpatikus, hogy fix és nem rolling (manapság már alig van már ilyen). Esküszöm kipróbálom a héten, ahogy lesz egy kis időm.
ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
igazából feltettem, baromi gyors meg stabil, de nincs benne csomagkezelő, parancssori telepítésről meg nem találok érdemi dolgot. sajnálom, pedig jó lenne, de alkalmazások nélkül használhatatlan...
ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A csomagkezelője, ami igazán érdekes szerintem. Azon kívül egy ugyan olyan Linux mint a többi, kicsit egyedibb. Bár szerintem nem átlag felhasználóknak való, inkább hozzáértőknek, power usereknek.
ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 Dehogynem van csomagkezelő. Épp ez az ami érdekes benne, mármint ahogy működik. Csak olvasni kéne...

A weboldalán a get started alatt angolul megtalálod hozzá az útmutatót.

ápr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!