Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan érdemes a HDD-n a...

Hogyan érdemes a HDD-n a partíciók megosztása Win10 telepítése esetén?

Figyelt kérdés

1TB-s HDD-m van és nem akarok SSD-t használni.

Ha jól gondolom, nem érdemes azonos partíción futtatni a windowst és a telepített dolgokat. Teljesen tévúton jártok vagy jól gondolom? Ha jó a gondolatmenet, akkor a telepítés során hogyan csináljam, hogy az operációs rendszer és a telepített/letöltött dolgok külön partíción helyezkedjenek el?


ápr. 26. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha ennyire gyűlölöd magad, használhatsz Win10-en SSD helyett HDD-t, ez rajtad áll...


Az, hogy partícionálod-e a diszket vagy sem az leginkább a használattól függ. Én egy 1TB-os diszket nem szednék szét, minek, nem olyan nagy az. Ha adatbiztonságot szeretnél, akkor vedd figyelembe, hogy hiába van két (vagy több) partíció, az fizikailag ugyanaz az eszköz, vagyis ha pusztul, akkor az egész kuka, szóval ez esetben érdemes fizikailag másik diszkkel operálni, és persze a rendszeres biztonsági mentés fontosságát ne engedjük el (a gépedtől független tárhelyre).


Ha meg csak azért kell, mert 2-3 hetente újra kell telepíteni a rendszert, akkor meg valamit nagyon nem jól csinálsz..

ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szoktam uefi telepítés után a rendszerpartíciót ~111GB-ra zsugorítani hogy a lemezkép biztonsági mentés kis helyen is elférjem, így bármilyen katasztrófális összeomlás után vissza tudom rakni a belakott oprendszert. A felszabadult helyen meg lesz D partíció adatoknak, játékoknak.
ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs baj a rendszeremmel, de mivel alaplap és proci csere miatt úgyis újrateszem a windowst, gondoltam hátha lehet kicsit okoskodni rajta.
ápr. 26. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:

#2-es módszerét követem én is, pontosabban már kevésbé, de mikor vinyók voltak gépekbe, akkor volt egy kisebb rendszer + tároló. Ez akkor is jól jön, ha később mégis SSD-t akar berakni az ember, mert akkor könnyebb átpakolni a partíciót (bár már sokkal jobb progik vannak stb.)


#1-es amit írt, azzal is egyetértek, ezért inkább 1 kis 200-250 GB-os SSD + 1TB HDD -vel indulnék, bár szerintem a HDD-k már inkább külső tárba/NAS-ba valók..

ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az alábbi paraméterekkel rendelkező konfigurációt befolyásolja ha HDD-n van a windows és nem SSD-n? (A gépet csak LoL-ra és filmnézésre használom):

- Alaplap: Asrock B450M

- Processzor: Ryzen 2200G

- Ram: 8 GB

- Videokártya: GIGABYTE GeForce GT 1030 Low Profile 2GB GDDR5 64bit

- HDD: TOSHIBA HDWD110 ATA Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)

ápr. 26. 12:57
 6/6 anonim válasza:

Alapból ilyen 20 gigát foglal le a windows, de a frissítgetések stb miatt állandóan nő a mérete. Ilyen 100 gigát érdemes csinálni csak a Windowsnak.

Ha nagy méretű programokat is telepítesz rá, akkor annyival többet...

ápr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!