Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a kedvenc Linux disztri...

Melyik a kedvenc Linux disztribúciótok, és miért éppen az?

Figyelt kérdés

ápr. 29. 12:54
1 2
 11/17 Tom Benko ***** válasza:
85%
Archlinux. Egyszerű, csak az kerül fel, ami kell. Beállítani is egyszerűbb. Amióta pedig láttam Ubuntun (a fiamnál) a flatpak/snap bánatot, azóta még jobban szeretem.
máj. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
NixOS. Megírod a konfigfájlokat aztán automatikusan generálsz egy rendszert ami az igényeidre van szabva.
máj. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Linux Mint nekem is.
máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
LiveDosGames (sajnos megszűnt 2008-ban)
máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 gentoojedi ***** válasza:

#14


Túl sok értelme nem volt fenntartani.

Egy egy dosos játékokkal és dosemulátorral felvértezett Live lemezről futtatható nem tudom már milyen disztróra épülő rendszer volt.


Ezek a játékok manuálisan telepíthetők tetszőleges disztribúcióra.

Az, hogy egy disztro live lemezről futtatható mára már teljesen értelmetlen. Csak mentőrendszernél van létjogosultsága.


Mellesleg ha valaki tényleg arra vágyik, hogy ezeket out of ther box megkapja és lemezről fusson arra megteszi a 2008-as változat. Nem hinném, hogy 2008 óta, de még előtte se készült új játék Ms Dosra.


Ha meg az a probéma, hogy nem tartalmazott minden játékot a 2008-as, akkor megint az a megoldás, hogy egy támogatott modern disztróra kell manuálisan feltenni.

máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Linux Mint
máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 gentoojedi ***** válasza:
Volt ilyen disztro is régen, hogy Lindows. :) Nézzetek utána.
máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!