Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt ezt a nem mindenna...

Linux alatt ezt a nem mindennapi műveletet hogyan lehetne megcsinálni?

Figyelt kérdés

Van egy videó. Ebből az összes frame-et külön PNG képként kellene kimenteni, majd a GIMP-ben található "NoHalo" vagy LoHalo" interpoláló algoritmussal felskálázni a képeket, szintén a GIMP-ből származó "sharpen" effekttel élesíteni, majd az így feljavított képeket újra egy videóvá kódolni.

Erre azért lenne szükség, mert sokkal jobb minőségben lehetne felskálázni egy 1280x720 felbontású videót 1920x1080-ra, mint másképp. A sima videószerkesztők/konvertálók nem tudnak ilyen jó minőségben felskálázni.

Na most, ezt kézzel, egyesével feljavítgatni borzalmasan sokáig tartana, szóval valami félautomatikus módszer kellene.

Egy program, ami kimenti a frame-eket, meg egy script, ami feldolgozza a képeket, végül még egy, ami a képeket visszakódolja videóvá. Nem tudom, a GIMP egyáltalán használható parancssorból, vagy csak GUI-val? Mert, ha nem, akkor bukta az egész...



máj. 16. 20:05
 1/2 Szikszai.B ***** válasza:
100%

ffmpeg-gel ki tudod exportálni a frameket: [link]


Gimpet batch módban tudod használni: [link]

Bár én a helyedben megpróbálnám ImageMagickkel elérni ugyanazt az eredményt, az talán egyszerűbb.


Visszalakítani videóvá szerintem ffmpeggel lehet.


Egyébként ha jót akarsz magadnak, akkor nem állsz neki scriptet írni rá, hanem megkéred a ChatGPT-t, a Copilotot és a Llama-t, hogy írja meg neked.


ChatGPT: [link]

Copilot: [link]

Llama: [link] (a Llama3-70b-8192 modellt használd)

máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SIDLER22 ***** válasza:
Ha nem egy túl nagy videóról van szó akkor én AI Upscale-el szívesen felskálázom neked. Meg utána össze is rakom :D
máj. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!