Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » "az egyik lemezen ellenőrizni...

"az egyik lemezen ellenőrizni kell a konzisztenciát" Ezt hogy lehetne orvosolni? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap kikapcsoltam a laptopom (aksi nélkül van most), mielőtt kikapcsolt volna, figyelmetlenül kihúztam. Gondoltam, hogy nem tetszett neki a dolog, úgyhogy visszadúgtam rögtön, és újraindítottam. Bejött ez a cucc, végigfuttatta, mondom ok, semmi gond.

Viszont azóta is minden bekapcsoláskor kiírja, végigfuttatja mindegyik lépést, egész hamar végez is, mintha semmi baja nem lenne. NFTS (asszem) a fájlrendszer.

Olvastam már itt ilyen kérdéseket, de azért kérdezem meg újra, mert ezt így sehol nem találtam.

Hogy lehetne megjavítani? Mert végigfuttatja, és be is fejezi, mintha ezzel jó lenne. De nem, mert újra bejön mindig.

Valami ütlet?

Előre is köszi a válaszokat!


2010. dec. 26. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. start -> futtatás -> írd be: cmd


2. A felugró ablakba be kell írni, hogy:


fsutil dirty query c:


Ha azt írja, hogy "a kötet (c:) nem változott meg", akkor nem ezzel a meghajtóval van a baj, végig kell próbálni az összessel

(gyk. fsutil dirty query d: stb)


3. Ha azt írja, hogy a meghajtó megváltozott, az jó, mert megtaláltad a bűnöst!


Ekkor be kell írni, hogy


chkdsk c: /f /x (a c helyébe természetesen a hibát jelzett meghajtó betűjelét kell írni)


4. engedni kell végig lefutni a chkdsk-et


5. ellenőrzésképpen ismét le kell futtatni az fsutilt



Még nagyon régen nekem is volt ilyen. Remélem, tudtam segíteni.

2010. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Sikerült:))

2010. dec. 26. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Örülök. Nagyon szívesen.
2010. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Helló!


Nekem ugyanez a gondom, de nem futtatja le, mert azt írja, hogy "rendszergazdai jogos szükségesek".

Ilyenkor mit kéne csinálnom?

2013. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Rendszergazdaként kell futtatni.

[link]

2014. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nagyon sokat segitett ez a bejegyzes köszönöm
2015. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 riseagainst96 válasza:
Laptopomon nekem is most ez van, de csak C: lemezem van, arra viszont azt írja, hogy nem módosult. Most mivan? o.O Máshol nem lehet a bibi.
2015. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 outtatime válasza:
@ Nekem is volt ilyen PC-n, már bogarásztam a regeditben is, de az csak tüneti kezelés volt.Végül pár nap birkózás után kiderült, hogy a merevlemez-alaplap kábel volt rossz, mert csere után egyszer ellenőrzött, azóta sem.
2016. febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!