Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha GIMPel csinálok psd-ből...

Ha GIMPel csinálok psd-ből png-t, akkor? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval ha gimpel a psd fájlokat elmentem png fájlba akkor megjeleníthető lesz az amúgy nem megjelenithető psd fájl. Mármint a gép csak úgy simán nem nyitja meg a psd fájlt. De ha png-t csinálok belőle, akkor igen. És így megmarad szerkeszthető képnek, mivel ugyan úgy nincs háttér, csak az előkép. Van különbség?
2011. júl. 15. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Tumbanu


photoshopban dolgozol a képekkel?

2011. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A psd a PS formátuma, ha GIMP-el szerkesztesz, és szeretnéd még később szerkeszteni, akkor inkább xcf-be ments (bár kezeli a psd-t is)

Amúgy annyi a különbség, ha a psd, xcf és a "képformátumok" közt, hogy a psd vagy xcf megőrzi a rétegeket, szerkesztéseket... Míg mondjuk a png már csak a kész képet őrzi meg, a rétegeket összelapítja 1-é...

Ha a kép is kell, de még később szerkeszteni is akarod, akkor mentsd le xcf-be és png-be is.

2011. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

15:00 -ás.


A png is megőrzi a rétegeket. pl. ha PS-be szerkesztesz egy képet, majd rétegesen mented le png-be, utána visszacuppantod egy Fireworksbe pl, ugyanúgy ott vannak a rétegek, és lehet dolgozni velük.

2011. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A png nem támogatja a rétegeket.

A PS-ban ha lemented "rétegesen", akkor egy saját png formátumban menti le (nem tudom pontosan mit jelent, nem használtam sem PS-ot, sem Fireworks-öt, csak csináltam rá egy Google keresést, a GIMP esetén is ha lemented, exportálnod kell egy rétegbe)

[link]

2011. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

igen, feltehetően csak az adobe programok látják a rétegeket a png-ben.

bár mostanában pl a corel painterrel is jó a kompatibilitása az adobenak.

2011. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mutatok egy alapot, hogy érthetőbb legyen a dolog. :)

[link]

Ez ugye egy kép, háttér nélkül.

Ezt egy psd fájlból szedtem ki gimpel.

Gimpel ezt átkonvertáltam png fájlnak.

Mivel az... Szóval jó formátum, ebbe ne menjunk bele. A szerkesztők értik. :D

És ugyebár itt, ezen a képen nincsenek rétegek.

"Szakmai nyelven" psd-ből csináltam render képet.

Na most az a kérdésem, hogy így rontok a kép minőségén, hogy psd-ből png-t (render képet) csinálok? :)

Rétegek nélkül. Réteg csak egy van. =D

2011. júl. 15. 17:48
 7/9 A kérdező kommentje:
(ha több rétegről van szó, akkor természetesen xcf fájlba mentem a dolgokat :) )
2011. júl. 15. 17:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a png veszteségmentes tömörítés, így azt hiszem ugyanaz az eredmény, ha csak 1 réteged van.
2011. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is így tudom, csak ha más is így tudja akkor jobb. :D


Köszi :)

2011. júl. 15. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!