Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek mennyi idő lehet...

Szerintetek mennyi idő lehet a Renderelés (mentés) Cinema 4D-ben ezzel a géppel?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom, hogy a Core I5-ös procik nagy teljesítményűek meg minden, plusz, hogy ez még 4 magos is de akkor érdekelne, hogy mit gondoltok vagy hátha valakinek van ilyen vagy hasonló tulajdonságokkal rendelkező gépe....


2011. okt. 17. 16:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Komolyabb effektekkel és mondjuk 15mp a videó...
2011. okt. 17. 16:23
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez függ a polygonok számától, hogy milyen renderelőt használsz (alap, fizikai vagy külső, pl Vray), van-e GI vagy nincs...

Tényleg nem lehet megmondani. Én egy Phenom II 955-öt használok egyébként. A tapasztalatom az, hogy sokkal inkább lassítja a magas polygonszám a rendert (pl sok fa), mint az effektek, bár a GI 8-as szinten már alapból nagyon lassít.


De ez pont az a terület, ahol a minőség fontosabb, mint a sebesség.

2011. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Oh és kedves kérdező, a helyedben inkább magam építenék gépet. Ennyiből sokkal jobbat is ki lehetne hozni!
2011. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre ennyi információ alapján nem lehet válaszolni. Nekem ennél egy hajszállal gyengébb paraméterekkel rendelkező számítógépem van. Egy teljesen egyszerű 15 másodperces animációt pillanatok alatt kirenderel, de készítettem már olyan animációkat is, amiket itthon meg sem mertem próbálni kirenderelni. Ha csak látványtervezek és csak képeket renderelek, akkor is megesik néha, hogy akár egy fél napig, napig renderel a gép egy képkockát.


Egy személyi számítógépekkel nem lehet csodákat művelni ilyen téren. Ahogy már előttem is leírták, itt a minőség a lényeg, ami a sebesség rovására megy.

2011. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!! :)

Egyébként ha érdekel ilyen introkat szoktam készíteni:

www.youtube.com/user/Megalaceeee


Nem olyan nagy számok de még tanulom a Cinema 4D használatát! :D :)

Az én gépemben egyébként Pentium Dual Core 2.9GHZ van és 4-5 óráig szokott tartani a renderelés......

Egyébként második válaszoló: Szerintem ennyiért ez a gép nem olyan sok, a hasonló gépeket én több százezerért szoktam látni.... Ennyi pénzből milyen gépre gondoltál? :D :)

2011. okt. 19. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Egyedi építésűre gondoltam, abból lehet a legtöbbet kihozni, ez mindig így van. Ha csak egy szemernyit is értesz a géphez, legalább annyira, hogy össze tudod szerelni, már megéri magad építeni.


Feltéve, hogy van már egy géped és abból felhasználhatsz alkatrészeket, (DVD író, merevlemez...) a fennmaradó összegből több pénzt költhetsz a fontosabb alkatrészekre, mint processzor, vagy ram.


Jobban átgondolva a gép amúgy nem rossz, de ha kifejezetten C4D-re kell a gép, HyperThreading-es i7 procira voksolnék. Csak az a baj, hogy az drágább...

Bárhogy is, ha megveszed, aligha bánod meg, viszont sajnos nem tüntették fel, hogy milyen tápegységgel szerelik a gépet. Ez pedig egy nagyon fontos tényező. Már csak azért is, mert a több órás rendereid alatt szeretnéd, ha stabil és megbízható lenne a géped. Meg talán szeretnéd, ha nem kéne attól tartani, hogy elfüstöl az ócska táp a méregdrága gép alatt.


A tápra mindenképp ügyelj, bármilyen gépet is veszel!

A Corsair, FSP, Chieftec, Cooler Master, Enermax és Seasonic tápok általában megbízhatóak.

2011. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves második válaszoló! :D
2011. okt. 19. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!