Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy oldjam meg a kék-halál...

Hogy oldjam meg a kék-halál problémát a laptopomon?

Figyelt kérdés

Először Windows XP SP3-at majd Windows Xp Sp1-et akartam telepíteni. Mind2 CDről telepítettem már gépet gond nélkül...


Most a laptopomra akarom feltelepíteni, bebootolom első kék képernyő alul írja hogy mit telepítget és egyszercsak kékhalál!


Szövege:

"A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.


HA először látja ezt a hibaképernyőt, akkor indítsa újra a számítógépet. Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket:


Végezzen vírusellenőrzést. Távolítsa el az esetleges újonnan telepített merevlemezeket és merevlemez-vezérlőket. Ellenőrizze, hogy a merevlemez megfelelően van-e konfigurálva és lezárva.

Futtassa a CHDSK/F programot a lemezhibák megkeresésére, majd indítsa újra a számítógépet.


Technikai információ:


*** STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)"


Mit tegyek ? :S FreeDOS van a gépen


2009. máj. 15. 13:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Közben leformatáltam, letöröltem a FreeDOS-t, de úgyanúgy nem engedi az XP-t telepíteni :S kékhaálá :-/
2009. máj. 15. 13:56
 2/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az a baja, hogy nincs abban a Windows XP telepítőben benne a SATA driver, notebook-oknál az szokott kelleni.


Ha lehet akkor BIOS-ban elég beállítani, hogy IDE meghajtónak lássa a Windows a SATa vinyót.


Ha nem lehetséges, akkor letöltöd, és Nlite programmal integrálod a telepítőbe. Ha már ezt letöltöd, a többi drivert is húzd le. Szükséged lehet rájuk.


Vagy pedig szerezz be olyan install CD-t, amelyben integrálva van a SATA driver (magyar torrent oldalakon van ilyen fent)

2009. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, láttam torrent oldalon hogy van SATA driveres XP is csak nem tudtam mi az :D


A BIOShoz sajna nemértek, de mindjárt belekukkantok :)

2009. máj. 15. 14:03
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát én ugyanigy jártam egy DELL laptopal telepités közbe kékhalál!!!Mint a szervizbe kiderült meg halt benne a vinyo.
2009. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát remélem nincs gondja a vinyónak, ma érkezett vadi új a laptop :)
2009. máj. 15. 14:53
 6/14 anonim ***** válasza:

SATA drájver hiányzik a telepítőből.

Ha lehet akkor BIOS-ban elég beállítani, hogy IDE meghajtónak lássa a Windows.


Ha nem lehetséges, akkor letöltöd, és nlite programmal integrálod a telepítőbe. Ha már ezt letöltöd, a többi drájvert is húzd le. Szükséged lesz rájuk.

2009. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Ha lehet akkor BIOS-ban elég beállítani, hogy IDE meghajtónak lássa a Windows. "


BIOSban a Main fülön ezeket látom:


- Serial ATA [Hard Disk]

- Serial ATA [ATAPI CDROM]

- eSATA [Not Installed]


-System Information


Ezek közül gondolom az első 3 közül kéne valamelyik. A hard disk ? (ez a merevlemez ugye) de mégis mit állítsak be ? :)


előre is köszi

2009. máj. 15. 15:47
 8/14 A kérdező kommentje:

sry javítás :


- eSATA [Not Installed]


helyett:


- eSATA [Not Detected]

2009. máj. 15. 15:48
 9/14 A kérdező kommentje:
SATÁS windows telepítővel is ugyanúgy kék-halál! :S
2009. máj. 15. 16:02
 10/14 anonim ***** válasza:
próbáld ki a Vistát, vagy a 7est is, egy csoporttársammal is jártunk már így, ez vmi támogatási sz@rság, amivel a Microsoft rá akarja erőltetni az emberekre a Vistát.
2009. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!