Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Ubuntu 10.4-essel kompatibi...

Az Ubuntu 10.4-essel kompatibilis a LibreOffice?

Figyelt kérdés

Jelenleg az OpenOffice 3.2-t használom Ubuntu 10.04 (LTS) alatt. Mivel tudtommal a 12.04 még nem egészen kiforrott, ezért még kitartok a 10.04-nél.

Főleg arra vagyok kíváncsi, hogy

- a két irodai csomag fájlformátumai (ha különbözőek) mennyire kompatibilisek egymással, ill. az Microsoft Office melyik dokumentumait kezeli jobban.

- Melyiknek jobb a honosítása? (magyar nyelvű súgó, magyar helyesírás-ellenőrző, magyar szinonima szótár, stb.)

- melyiknek jobbak a szolgáltatásai

- melyik a felhasználóbarátabb

- melyikben van kevesebb a kritikus hiba, ami miatt omlik az egész.

- melyiket fejlesztik lendületesebben, jobban?


Mindenféle más észrevételre is kíváncsi vagyok.

Előre is köszönöm a segítséget!



2012. okt. 28. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igazabol ugyan az mindketto, csak a neve valtozott es egy kicsit a jogallas, a libre frissebb.

En Ubu 10.10-t hasznalok, nagyon stabil, eddig nem volt vele gond, igaz 2.6.26 - 2.6.28 -as kernellel :) , néha a móka kedveert 2.6.35 :)

2012. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jok a PPA-k és a backport repok is, bár nem mindig kompatibilisek a csomagok a többivel. [PPA/bacport vs Main repo]
2012. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én eleve a LibreOffice-t telepítettem fel az Ubuntu 10.4-re a kis régi Thinkpadra. Kiválóan működik.

Mind a Windows-on, mind a Linuxon sokkal jobban a LibreOffice. A Windows-os gépemen évek óta ez fut.

Itt a Fóruma: [link]

Ez a The Documnet Foundation oldala: [link]

2012. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
The Document Foundation a cég, ingyenes, szabad szoftver, bárki javasolhat fejlesztési ötleteket.
2012. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben kompatibilis a LibreOffice az MSOffice-al, lényegében mindegy, hogy Word 97-től MSOffice 2010-ig mindent megnyit, mindenre menthető, a saját .odt formátumán kívül is.

Innen letölthető Linuxra: [link]

2012. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az ubuntu 10.04-es szoftwerközpontjában, ill a Synapticból miért nem tudom telepíteni?
2012. okt. 29. 00:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Onnan nem lehet, csak külön a netről, az általam bemásolt linkről lehet letölteni és telepíteni.
2012. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítségeket, és hasznos hozzászólásokat!

Letöltés után hogy tudom telepíteni ubuntu-ra?

2012. okt. 30. 15:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Az Iroda mappába kell.
2012. okt. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat, ment is a pont.

Végül sikerült telepíteni, jelenleg a LO és az OO is fent van a gépemen. Dokumentum letöltésekor hogy tudom azt elintézni, hogy az LO-t is felajánlja megnyitó alkalmazásként? (jelenleg az Ubuntu nem az alkalmazásokat kínálja, hanem a böngészőt)

2012. nov. 2. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!