Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért érdemesebb felrakni...

Miért érdemesebb felrakni Windows 7-et Vista helyett?

Figyelt kérdés
Elhatároztam hogy fájó szívvel, de itt hagyom szerettet Windows XP-m, és csatlakozva a tömeghez felrakok egy frissebb Operációs rendszert. Felrakhatnám a legújabb Windows 8-at is de semmi értelme, mert 2 hét nyúzás után rájöttem hogy inkompatibilis szinte mindennel. Meg ez az erőszakosan ráhúzott, már eleve halva született, kezelőfelület. Maga a rendszer gyors de nagyon nehéz kiigazodni rajta. Van egy olyan érzésem hogy a Microsoft ezzel se fog nagy sikert aratni. Úgy hogy maradt a Windows 7 és a Vista. Megvallom őszintén én 2 évig használtam a Vistát és én nem láttam hogy szar lenne. Az én gépemen gyárilag volt telepítve Windows Vista Home Premium 32bit-es és gyakorlatilag nehezemre esett lecserélni, annyira szerettem. Nem értetem meg, és mai napig nem értem meg azokat akik szarnak mondják a Vistát, viszont a 7-et meg istenítik. Pedig véleményem szerint már haladó szintű informatika tudással rendelkezem, nem láttam radikális különbséget a 7 és a Vista között. Elismerem az alap Vista tényleg lassabb mint a 7 de az azóta kijött 2db szerviz pakk a lassúság nagy részét orvosolta, és gyakorlatilag egy Windows 7 szintre húzta gyorsaságilag a Vistát. Jó, igen a boot az még tényleg mindig lassabb, de nem tudom hogy az mennyire érintsen engem hiszem én ha egyszer bekapcsolom a gépet azt már csak nap végén kapcsolom ki. Meg annyi még ja hogy játékoknál van egy kevés fps különbség a Windows 7 javára, de én amúgy is Laptopot használok integrált kártyával, szóval már megszoktam az fps hiányt. De például néhány programnál kifejezetten gyorsabb a Vista. A másik gyenge pontja a Vistának hogy túl sokat kérdez, túl sok mindenhez kér engedélyt a 7-hez képest, de ezt okosan beállítva ki lehet iktatni. A Windows 7-est is használtam sokáig, jó volt, tetszett, el tudom vele képzelni az életet, mégis visszaváltottam Vistára, hiszen nem találtam sok különbséget, a Vistát meg megszoktam. Ám a Vista is lekerült és vissza a jó öreg XP egészen idáig. Már látom hogy lassan de biztosan vége, a 7 megöli az XP-t úgy hogy itt az ideje frissíteni, ám most meg inogtam és nem tudom hogy Vista vagy 7. Úgy hogy szeretnék kérni nyomós érveket melyiket miért rakjam fel. Nekem mind 2 tetszik úgy hogy a ti véleményetek fog dönteni. Hajrá! Előre is köszönöm a válaszokat! Peace! :)

2012. dec. 9. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első szériás visták hoz ha szerencséd lett volna akkor most másképp dicsérnéd


A win7 et meg azért istenítik mert már nem volt annyi bug benne és mostanra meg szinte 0

2012. dec. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én kb 2 évig használtam Vista-t és nekem sem volt vele különösebb bajom, egy erősebb középkategóriás konfiggal minden klappolt. Mivel a Win 7 lényegében egy optimalizált Vista (ugyanarra az alapokra építkezik), így nincs is köztük sok különbség, de a 7 picivel jobb szerintem (gyorsabb szerintem, jobban kezeli a memóriát, kevesebbet kérdez stb). Nekem nem esett nehezemre Vista után 7-t használni és mivel picit jobbnak, kipofozottabbnak találtam, így értelemszerűen rajta is maradtam. A 8-as engem sem nagyon érdekel, nem próbáltam az igaz, de amit eddig láttam, az nem győzött meg, hogy szükségem lenne rá.
2012. dec. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele hogy a Windows 8-ra bűn volt áldozni az időmből. Leginkább akkor lett belőle elegem amikor PhotoShop CS6-nál egy fontos munka kellős közepén ő úgy döntött hogy nem válaszol és leáll. Mindig ugyan annál a fázisnál. Úgy hogy egyenlőre szerintem mindenki hanyagolja aki nem csak Facebook-ra meg egyéb minimalista divat tevékenységre használja PC-jét, hanem komoly munkára is. Aztán lehet majd valamikor pár frissítés múlva már vele is más lesz a helyzet...
2012. dec. 9. 23:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és játékra meg valami siralom a 8.
2012. dec. 9. 23:30
 5/9 anonim ***** válasza:
2012. dec. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy valaki elmondani mi értelme van ilyen sűrűn Windows-t kiadniuk? :-/


(A pénzszerzésen kívül...)

2012. dec. 9. 23:39
 7/9 Emberek ***** válasza:
miért érdemes vista helyett 7et felrakni? Megmondom. A vista egy instabil rendszer, ugyanis az xp adataiból alakították ki, és nem új alapokra helyezték, mint a 7et. És mivel a vista ennyire instabil könnyen összeomolhat. A 7 ilyen szempontból jobb, szebb, és okosabb is
2012. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező én a helyedbe vistát raknék fel igen hasonlit az xp hez de szebb a kinézete. Nekem a win 7 szar volt állandón fagyot aztám már játszani se lehetetrajt. A vista ha jól telepitik akkor nemkérdez semmit hogy engedélyezze e a programot amikor szombathelyen a király utcai computer broters es srác telepitete mindig amikor vágó Istvánt játszotam ami nem netes játék midig engedélyezni kellet és elvittem a gépet a Ceo ba otrakatam újra a windowst most nemkérdez semmit csak rákatintok és müködik a játék szóvak nem mindegy ki telepiti fel a windowst és hogyan mert volt még egy hely az még szarabnul telepitet windowst a szentmárton utcába na ott mikor felrakattam a windowst nemindult otthon a vágó piros x error hibát írt ki ha windowst kell telepiteni legjobb a Ceo csak ott van egy kristóf nevezetü na annak se adja senki a gépét telepiteni mert azse ért a gépekhez jól összevágta a windowsom és egy másik kolléga csináléta meg rendessen a windowsom . Nekem windows vista ultimate van 32 bittes 2 terrás winchestren 2 gb ram 5200 processzor és rajtvan a service pack 2 is és amire nekem kell müködik a vista formatfactory jd downloader néró sokmindent fut rajt nekem minden fut rajt nincs bajm a vistával.
2012. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hu ha

azti miazotti?

2012. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!