Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A problémám a következő lenne...

A problémám a következő lenne az Excelben. Eggyel nagyobb érték keresése?

Figyelt kérdés
ha van egy oszlopom, amely a következő értékeket tartalmazza pl. :51,53,59,65.5,70,76,81,89 és én előző számítások alapján kaptam egy értéket, ami itt pl. :69. Azután az FKERES segítségével rákeresek közelítő értékkereséssel a 69-re, így az eredmény, amit a függvény hoz, az 65.5. A problémám az lenne ezzel, hogy egy olyan függvény kellene, ami nem a 65.5-et dobja ki eredményül, hanem a 70-et. Ezt hogy lehet megvalósítani az Excel keretein belül?
2012. dec. 19. 09:41
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha a következő cellában lévő értéket akarod felhasználni akkor :


Nézd meg a HOL.VAN és az INDIRECT fügvényeket.


A HOL.VAN fügvény segitségével megkeresheted az FKERES által megadott érték pozicióját, hozzáadsz 1-et, akkor megkapod az alatta lévő cella sorszámát (ha az 1 számtól indulnak, ha nem akkor nem egyet, hanem 2,3,4, stb kell hozzáadni), az INDIRECT függvényyel pedig kinyerheted a cella értéket, ha megadot neki az oszlop betűjelét + a cella sorszámát.


Pl.


C1-ben a keresendő szám

D1:D8 a megadott számok

Eredmény : =INDIREKT("D"&HOL.VAN(FKERES(C1;D1:D8;1;IGAZ);D1:D8;IGAZ)+1)


Sok sikert.

Üdv.

2012. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zsergej válasza:
Szerintem, a legegyszerűbb, ha a számított érték és a listaérték legkisebb különbségére keresel rá. És így megkapod a legkisebb különbséghez rendelt listaértéket.
2012. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zsergej válasza:
Szerintem, a legegyszerűbb, ha a számított érték és a listaérték legkisebb ABSZOLUT különbségére keresel rá. És így megkapod a legkisebb ABSZOLUT különbséghez rendelt listaértéket.
2012. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zsergej válasza:
Bocs, rájöttem, hogy az én válaszom nem válasz a problémádra! :) A címet nem olvastam ....
2012. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sikerült a megoldásoddal.
2012. dec. 19. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!