Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a Program Filesba telepíten...

Ha a Program Filesba telepítenék vagy másolnék, nem enged semmit. Miért?

Figyelt kérdés

Rendszergazdai jogokért sírnak az oda telepített programok és fájlokat másolni is csak külön engedéllyel enged. Pedig rendszergazdaként vagyok egy felhasználóval saját magam. Mi a megoldás? Hogy tudok mindenre rendszergazda jogot adni?


Azt már megcsináltam, hogy a függőleges csúszkát legalulra állítottam, hogy programtelepítésnél ne kérdezgessen vissza. Azon túl mit lehet?



2013. febr. 7. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobb katt - futtatás rendszergazdaként
2013. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem a win7 mindig szól, hogy ehhez rendszergazdai jog kell ... én meg mondom neki, hogy jó, csináld ... aztán csinálja ... már megszoktam, hogy ilyen kis bizonytalan a drága :)
2013. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
valami értelmesebb és egyszer beállítható megoldásra gondoltam, egy hozzáértőtől. nem az Ok gombot nem találom, csillagjaim
2013. febr. 7. 12:01
 4/6 anonim ***** válasza:

:)

nincs olyan, ez windows :)

2013. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg ez:


WIN7 - vezérlőpult - Műveletközpont, itt oldalt "felhasználói fiókok felügyelete beállításai" és a megjelenő ablakban húzd a csúszkát legalulra...

2013. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Futass rendszergazdaként egy cmd.exe-t és írd be ezt oda

angol windows esetén:

net user administrator /active:yes


magyar windows esetén:

net user rendszergazda /active:yes


ezzel felold egy rejtett rendszergazda profilt ami tényleg valódi rendszergazda amit a windows telepítéskor hoz létre és rejt el. ha ezt a felhasználót használod mindenhez lesz jogod, de az uac-ot (a függőleges csíkot) is ugyanúgy kapcsold ki teljesen.

és a biztonság kedvéért azért ha ezzel beléptél utána kattints a meghajtódra jobb klikkel/ biztonság/ speciális/ tulajdonos/ szerkesztés/ rendszergazda kiválaszt/ tulajodonos cseréje pipa/ alkalmaz

2013. febr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!