Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék a legolcsóbban...

Hogyan tudnék a legolcsóbban hozzájutni egy Photoshop programhoz?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy otthoni gépre szeretném, hogy hobbiból tudjam használni. Ismerősöm gépén volt c4-es (így írják?) verziója. Nézegettem a netet, de annyi féle verzió van, nem igazán látom át, plusz nincs erre olyan sok pénzem, hogy beszerezzem. Mit tanácsoltok nekem?

2013. febr. 19. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Vagy megveszed, ami fizetős; vagy letöltöd megosztókról ami ingyenes, de illegálisan használod (erre vonatkozólag itt nem lehet letöltést ajánlani vagy oldalak nevét említeni); vagy használsz ingyenes alternatívát (ez a Gimp).
2013. febr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Komplikato ***** válasza:

Miért lenen sokféle verziója? Van külön, meg Adobe csomagban, de ugyan az. Utóbbiban darab áron kevesebb nyilván.

Meg volt belőle olyan bővített amihez járt pár fizetős plug-in. De nincs belőle többféle.

Nem kevered az otthoni hobbi fotó szerkesztő programjaikkal?

2013. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nézegettem egy-két oldalon és ott fel van sorolva vagy 20 sorban; gondolom hogy egy programról van szó, de mivel találkoztam vmi diák, tanár verzióval, meg vannak angol kifejezések is, amik számomra szintén megtévesztők, ezért van a zavar a fejemben...
2013. febr. 19. 17:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg Adobe termék van és többféle licenc-szel. Maga a képszerkesztő (Photoshop) alapjait tekintve egységes program. Van kb. húszféle verzió belőle, amikben egyre több és több funkció érhető el, de az alapokat azonosak.


Az új generáció a CS (Creative Suite), annak legújabb kiadása a CS6. Ha csak a CS-verziókat nézed, bármelyik kiadást használva el tudod végezni a műveleteket, mert nincsenek nagy eltérések közöttük. Még ha egy leírást tekintve egy adott tutorial (lépéseket bemutató képsor vagy videó) egy másik verzióhoz készül mint amit te használsz, ugyanúgy meg tudod vele csinálni, csak igazodni kell a módosításokhoz. Ha egy verziót megtanulsz használni, a többit is tudni fogod.


Valaki egy kommentben írta hogy a CS2 ingyenesen elérhető, de én nem hinném hogy csak úgy elérhetővé teszik.

2013. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Komplikato ***** válasza:
Annyit tudsz árral trükközni, hogy amikor pl. kijön egy CS6 akkor (de csak kb. akkor) az ilyeneket árusító boltok a régebbi kiadásokat jól leárazzák, mondjuk megkapod a CS4-et sokkal olcsóbban. De nem lesz a fele, negyede vagy pláne tizede, mint játékoknál.
2013. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindannyian jó ötleteket adtok! Köszönöm :-)
2013. febr. 19. 17:26
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. febr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:
Tényleg muszáj fotosoppolni? Tucatszámra van jó ingyenes program. Úgyis rajtad múlik, hogy jó képet csinálj, ezen a részén nem sokat segít a legjobb program sem (amely kétségtelenül a PS). Lemaradni nem fogsz, mert a más szoftverben megtanultakat kamatoztathatod majd ott is, ha már beszerzed, addig is jogtisztán dolgozol, nem mintha ez rajtam kívül bárkit érdekelne az országban... Azért, mert a PS a legjobb, ne hidd, hogy a freeware valami alacsony nívó. Alaposan neki kll hasalnod, hogy pl. a Gimp már kevés legyen.
2013. febr. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Vajon a profi fotósok miért szinte csak és kizárólag a Photoshoppot használják? Az általatok leírtak alapján vannak olcsóbb megoldások, amelyek szinte semmivel sem rosszabbak. Vajon miért ragaszkodnak mégis a PS-hoz???
2013. febr. 20. 09:01
 10/10 tabaki ***** válasza:

1. Mert sznobok.

2 . Mert ők is lopják, vagy leírhatják az adójukból.


Puszta retushoz a freeware több, mint elegendő, mellesleg a grafikai trükkök túlnyomó többségéhez is.

2013. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!