Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vakoknak szól a kérdés....

Vakoknak szól a kérdés. Milyen operációs rendszert, és programokat használtok? Egyszer beszéltem itt valakivel aki vak volt, és leírta, de nem találom meg a sok levél közt.

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 15:45
 1/4 anonim válasza:
Nem gondolod, hogy ha valaki vak, akkor nem tudja elolvasni a kérdésed?
2013. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Leveleztem már itt vak emberrel.

Épp azért kérdezem milyen programokat használnak.

Tudod pl ott a Belin, az egy beszélő linux.

Csak érdekelne milyen programok vannak még, melyik a legjobb stb.

2013. márc. 10. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Előzőnek: képernyőolvasót és billentyűkombinációkat használnak.
2013. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nem velem beszéltél, én nem is vagyok vak, az ún. aliglátó kategóriába tartozom, de vakos módon használom a gépet.

Én win xp oprendszert használok (lehetne akár Vistát vagy win7-et is, csak megszokás)

A program amivel pedig tudok számítógépezni az egy ún. képernyőolvasó program. Jaws for windows a neve. Gépezés közben egyáltalán nem használok egeret, csak billenmtyűkombinációkat, különböző billparancsokat. Mindennek megvan a maga funkciója. Pl. ha e betűt nyomok, akkor a kurzor csak a szerkessztőmezők között ugrál, az olyan mint amibe itt be tudod írni a kulcsszavakat, ami alapján keresni szeretnél. És amit te látsz, azt én a képernyőolvasó segítségével hallom, tehát most is amit itt gépelek, azt visszahallom. Amint befejezem a választ, nyomok egy tabot, és azt fogom hallani, hogy válasz küldése gomb. Enter, és már el is küldtem a válaszom.

A Jaws egy fizetős cucc, Windows alá ingyenes alternatíva a NVDA, illetve Linux alá a BeLin.

Ha van kérdésed írj, priviben is válaszolok szivesen.

2013. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!