Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy Amerikai laptopra,...

Ha egy Amerikai laptopra, feltenni egy magyar Windows XP-t ne okozhat működési problémákat?

Figyelt kérdés

Amerikai,angol nyelvű laptopom van. Windows 7 rendszerrel.Mivel még nem tudok olyan jól angolul,Nem tudom figyelemmel követni a letöltéseket,és az éppen program igényét a gépemnek.A Windows XP-hez vagyok szokva.Számomra az egyszerűbb.A magyarral pedig sokkal jobban is boldogulnék.

Hallomásból tudom,hogy talán a gép nem jól tolerálja,a magyar rendszert.Mi a véleményetek?



2013. márc. 11. 02:01
 1/9 anonim ***** válasza:
maga a gép 1esekkel és 0ákkal komunikál. Szerinted hol érdekli,hogy az oprendszer VELED milyen nyelven cseveg? Tovább megyek, a gép honnan tudná,hogy ő mely ország szülottje? Amúgy én hagynám az angol rendszert, sokkal kevesebb benne a bug.
2013. márc. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi az a bug?

Azt nem tudom,honnan tudná a gép hogy éppen hol van.Viszont a youtube,sem enged minden videót lejátszani mert éppen Amerikában nézem.

Például olyasmire gondoltam,mint mikor egy egy program nem kompatibilis.Vagy valami hasonlóra.

2013. márc. 11. 02:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Bug az működési problémát, hibát jelent. Nem úgy működik, mint ahogy kéne. Bogár a gépezetben.


Az operációs rendszer és a hardver között maximum csak a kimeneti eszközök lehetnek a gátló tényezők. Laptopod esetében a billentyűzeted, gondolom angol nyelvű.


Ettől függetlenül szoftveresen bármit rakhatsz rá, nem függ attól, hogy honnan szerezted be a laptopodat.

Nincsen rajta korlátozás, szoftveresen.


Amit te említettél, az pedig TCP/IP - Transmission Control Protocol/ Internet Protocol korlátozás.

Internethez kötődik, azon belül pedig a helyhez, ahonnan csatlakozol. Van egy IP címed, és ez alapján azonosítja be az oldal, hogy honnan csatlakozol a világhálóra.


De Magyarországon magyar IP címet fogsz használni, ezért az Amerikai IP címeket érintő korlátozások rád nem lesznek érvényesek, csak a Magyarország felé kivetett IP korlátozások (Youtube-on bizonyos videók, Google Play-en pár dolog).


Dióhéjban, semmiféle szoftveres korlátozás nem vonz maga után, hogy honnan szerezted be a laptopodat. Ez nem egy telefon.

2013. márc. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

OK.

Értem amit írsz.Viszont az első mondatod zavar.Több benne a bug.Akkor még is lehet gond a magyarral.Lehetséges,hogy erre céloztak azok akik nem javasolják a magyar windows-t.Tehát ha le szeretném cserélni a widows7-et,windowsxp-re,akkor angolra cseréljem,mint sem magyarra?

2013. márc. 11. 02:54
 5/9 anonim ***** válasza:
cseréld le magyarra, próbáld ki,ha jo meghagyod,ha nem jön a következő kérdés:) amúgy jogtiszta rendszert nem szokás így elkótyavetyélni.
2013. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kukázásból szereztem egy igen régi notebookot, skandináv billentyűzettel, német Windows XP-vel. Nem töltötte be a rendszert, illetve ha igen, lefagyott. BIOS eleme csere, XP le, Linux (magyar Ubuntu) fel. Azóta is hibátlanul működik, mivel "vakon" írok, nem zavar, mi van ráírva a gombokra. Egyébként a notebook amerikai, IBM Thinkpad.
2013. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kótya vetyélem,el.Ugyan is egy szép kis vírus,leszedett mindent a gépemről.Aki újra telepítette,kérésem ellenére,nem magyart hanem engolt tett rá.Nem is XP-t hanem a 7-es verziót.Nem tudom kontrollálni mikor mit szeretne telepíteni és mikor mire van szüksége.Tele nyomja a gépemet minden hülyeséggel.A billentyű engem sem zavar.
2013. márc. 11. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, én egy olyan gépről írok, aminek finn billentyűzete van. Csak az ékezetes betűk helyét kellett megtanulnom. mind a Linux, mind a Windows tökéletesen működik, és mindkettő magyar.
2013. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valódi magyar Windows7 kellene rá, de előbb mentsd le, aztán alapos vírusírtás. Ha nem értesz hozzá, akkor megbízható helyen rakasd fel rá az operációs rendszert.

Ez a használtszoftver valódi, olcsó és magyar.

[link]

2013. márc. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!