Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom azt megcsinál hogy...

Hogy tudom azt megcsinál hogy egyszerre legyen fent a gépen két különböző verziószámú firefox?

Figyelt kérdés
Csak a 21.0 betat, és a 20.0 sima verziót akarom mert kéne!

2013. ápr. 19. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Portable módon

[link]

2013. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 csacsi2 ***** válasza:

Még nem próbáltam csak 2 profillal.

Vagy úgy kell elindítani hogy futhasson kettő egyszerre. Ehez a firefoz parancsikont kell megszerkeszteni. -no-remote parancsal.


Ha külön profilt szeretnél a másik firefoxnak azt is megoldhatod így csak a profilmanager-t kell elindítani -P kapcsolóval.


Telepítsd máshova a 21 -est, majd a parancsikonját (tulajdonságok) szerkeszd meg, hogy utánaírod: -no-remote



1.) Hozz létre egy parancsikont az asztalon. (C:\....\firefox.exe)

2.) Parancsikonon jobb klikk-------->Tulajdonságok------->Parancsikon fül.

A Cél mezőben (C:\.........\firefox.exe" ) után írd -P (vagy -profilmanager ,de az előző rövidebb)

Majd ok!

Ezek után a firefox a parancsikonra kattintva a profilkezelőt indítja, hogy készíthess új profilt illetve választhass, hogy melyik profilt indítod.


[link]


Innen a varázsló végigvezet a lépéseken.


Továbbiakban a parancsikon szerkesztésével különböző lehetőségek lesznek, attól függetlenül, hogyan kívánod futtatni a különböző profilokat! A mostani beállítással a profilkezelő elindul és választanod kell melyiket futtatod. Viszont én másként oldottam meg. Több parancsikont hoztam létre minden egyes profilhoz és nem indítom a profilkezelő ablakot. Azért ezt is leírom, hogy hogyan:


Továbbiakban is a parancsikon / Cél szerkesztésével (futtatási paraméterek után írásával)



Több parancsikon minden egyes profilhoz

P a profilkezelő-----------------------> Mindig kell

ÉN a provilnév és a ------------------>Ahhoz hogy a parancsikon egy bizonyos profilt indítson

-no-remote az egy iőben futtatás.------> Ha ez nincs akkor egyszerre csak 1 firefox futhat egyszerre


Tehát mindez valahogy így néz ki: \firefox.exe" -P ÉN -no-remote

És a profilkezelőben a nincs kérdés indításkor pipa! Az enyém így néz ki: "I:\Program Files\firefox\firefox.exe" -P ÉN -no-remote


[link]


Szóval röviden:

Telepítsd máshová a 21 verziót,Parancsikon az asztalra, majd szerkeszted -P "profilnév" -no-remote kapcsolókkal. A profilmanagert kihagyhatod szerintem elég a -no-remote kapcsoló!


mivel nem telepítettem még két firefox-ot így csak valószinüsítem, hogy működik, amúgy meg marad a portable megoldás!


Ha kipróbálod, kérlek jelezz vissza hogy sikerült-e!

Ne felejtsd el máshova telepíteni , ne írja felül a régit! Biztonság kevéjért


előtte mentsd el a profilod és a profiles.ini fájlt!!!!!

c:\Documents and Settings\Tárnoki Csaba\Application Data\Mozilla\Firefox\

Profilodat elmentheted a mozbackup-al és vissza is állíthatod vele:

[link]

2013. ápr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. ápr. 21. 19:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült! kösz 2.
2013. ápr. 21. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!