Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program, amely...

Létezik olyan program, amely a sima lcd monitor képét átkonvertálja 3d-re?

Figyelt kérdés
igen. tudom. elég zord az ötlet, de mégis... szemüvegem van, és kéne 1 progi ami át tudja rakni 3d-be a képet, milyen zorall lenne már 3d-be gamelni.... tipp?
2013. jún. 3. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem,ha lenne szerinted csinálnának 3D-s monitort? :D
2013. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

A 3d képhez az szükséges, hogy a két szemedbe érkező kép eltérjen egymástól. A 2d kép csak egyetlen látványnak felel meg, ezzel nemigen tudsz mit kezdeni.

Az érzékelésed számára a 3d hatást az jelenti, hogy a közelebbre vagy távolabbra eső tárgyak helyzete nem azonos mértékben tér el a két képen: A távolabbi holmik látványa nagyjából azonos, a többieké annál erősebben tér el, minél közelebbi tárgy. Ahhoz, hogy ezt valami konvertálóprogram megvalósítsa, az kell, hogy a gép meg tudja különböztetni az előteret és a hátteret, és ez máris a mesterséges intelligencia kérdéskörébe utalja a kérdést. Az arcfelismerő programok korában egyébként aligha lehet azt állítani, hogy a dolog megoldhatatlan, de nem hiszem, hogy az eredmény hitelesnek volna nevezhető, végülis egy csalással nyert ál-térbeliségről van szó.

De ez még mindig beleférne, ha igazán látványos eredményt ígérne. A fő probléma, hogy a szemüveg kevés, a működéséhez az kell, hogy a képernyő a két képet kétféle irányú polarizált fénnyel jelenítse meg, és erre egy közönséges monitor alkalmatlan.

Annak ellenben nincs akadálya, hogy a hagyományosabb, piros-kék szemüvegen át nézhető képet vetítsen, efféle konvertálóprogramok csakugyan léteznek. Engedelmeddel nem jártam utána, hogy valójában mit tudnak, de ha ilyen megoldással is érdekel a téma, ennek a keresésnek a nyomán esetleg továbbléphetsz:

[link]

2013. jún. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vesztettél semmit a konvertált 3D játékokra való alkalmazásával. 3D-s TV-n jópár játékot, filmet próbáltam konvertálva, de semminek nem tesz jót, kivéve a fekete-fehér filmeknek. Azokat viszont annyira jól kihozza térben, hogy lepipálja a rendes 3D-s (IMAX) filmeket, amiket amúgy semmire sem tartok, mert egyáltalán nem jönnek ki térben. Van egy sík háttérréteg és van egy vagy több szintén sík előtérréteg. Az egész olyan, mint egy karton színház, de ha kihajolsz, nem tudsz mögé nézni az előtérben lévő objektumoknak. (Láttam ilyen fekete-fehér fotókat, amiket hagyományos cián-vörös szemüveggel kellett nézni. Ha szemből nézted az alakot, kitakarta a falat, de ha oldalról, akkor beláttál mögé (bizonyos határok között persze) Mellesleg fél óra után a 3D-t is megszokod és onnantól olyan, mintha hagyományos TV-t néznél. Egyedül a színek élénkek. Plusz a képernyő szélei nagyon zavaróak, még csak rontanak a térhatáson.
2013. jún. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ezt találtam: [link] :D jó az ötlet, én is gondolkoztam már rajta :))
2014. jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!