Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tegyem rá?

Gergely123 kérdése:

Hogy tegyem rá?

Figyelt kérdés
Szóval van 1 képem amit a photo flitre nevű progiba körül tudok vágni az lenne a kérdésem h ezt hogy tudom rátenni egy másik képre ami a pauintbe van de nem kell fehér háttér csak maga a rózsa amit kivágtam ezt hogy utdnám megoldani?tehát úgy hogy a háttér utána már a paintben lévő kép háttere legyen ennél is csak a kép legyen rajt
2013. aug. 19. 21:04
 1/4 tabaki ***** válasza:

Szerintem miután a PhotoFiltre-ben körbevágtad, Ctrl+C-vel kimásolod, a Paintben meg Ctrl+V-vel beilleszted, de ezt linuxban nem tudom kipróbálni...

Amúgy nem értem, minek a Paintet belekeverni. Nyisd meg mindkét képet PhotoFiltre-ben, úgy biztosan sikerül.

Ennél is inkább javaslom, hogy szerezz be egy használható képszerkesztőt (leginkább javaslom a Gimpet), amelyikben két rétegre be tudod hozni a két képet, aztán azt csinálsz velük, amit akarsz.

2013. aug. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

Na jó, a kedvedért átjöttem Windowsba... Úgy látom, az első megoldás nem működik, a Paint nem fogadja el a PhotoFiltre átlátszó hátterét.. A második igen, a módszer: PhotoFiltre-ben körbejelölöd a kivágandó formát, azután Kép->Automatikus átlátszóság->Külső kijelölés. Megmarad a vonalon belüli kép, ezt kimásolod (Ctrl+C), utána berakod (Ctrl+V) a másik képre. Ha jól tapasztalom, a program nemcsak a kivágott részt illeszti be, hanem példátlanul bamba módon az egész képet. Igaz, hogy az átlátszó részt úgyse látod, de minek van ott? A beillesztett részletet megfogva ide-oda teheted, illetve a keretének megfogásával átméretezheted.

Továbbra is hangsúlyozom a módszer ügyefogyottságát, és erőltetem a Gimp használatát, amellyel százszor finomabb módon intézheted a hasonló feladatokat.

[link]

2013. aug. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem mindent ugy csináltam ahogy mondtad de mégse jó mert megjelent az alak a fehér hátérrel
2013. aug. 20. 06:48
 4/4 tabaki ***** válasza:

Valami biztosan nem pontosan stimmel. Nem a levegőbe beszélek ugyanis, itt van egy durván szabott, de a célodat modellező PhotoFiltre-próba, még éjszaka csináltam -- most tegyük félre, hogy nem rózsa van rajta:

[link]

Ma reggel kipróbáltam ugyanezt linuxban, Wine emulátorból indítva a programot. Ugyanúgy működik:

[link]

2013. aug. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!