Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan programot keresek...

Olyan programot keresek amivel ez az ábra egy árnyalatúvá szerkeszthető. Milyen neveket javasoltok?

Figyelt kérdés
[link]
2013. szept. 4. 07:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bármilyen képszerkesztő megteszi. Jobb híjján például a Paint.NET jó választás. Többet tud mint az MS Paint, kezel átlátszóságot, rétegeket stb, de még sem bonyolult a használata.
2013. szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 tabaki ***** válasza:
Én biztosan Inkscape-et használnék, rácsokhoz való illesztéssel. Ezt a néhány vonalat percek alatt megrajzolod, utána úgy színezed, vastagítod, hátterezed, ahogy a kedved tartja.
2013. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem ezt kell ez csak példa volt. ennél sokkal bonyolultabbat kell.
2013. szept. 4. 17:38
 4/15 tabaki ***** válasza:

De Hilbert-görbe volna? Mert lehetséges, hogy szerencsésebb lenne valami általad írt programmal generáltatni.


Szerintem a linkelt kép egyszerű szerkesztését korrekt módon nem tudod megoldani, mert a színben akkora ingadozás van, hogy a vonalszín és a háttérszín tartományai átfedik egymást, vagyis nem tudsz olyan tűrést megadni, hogy a program egyértelműen el tudja dönteni, hogyan értelmezze. Az alanti kép Gimppel készült (szín szerinti kijelölés, 100-as küszöbszint, élsimítás és lágy szélek nélkül). A fehér alap kijelölése után azt egyszínű fehérrel, majd a kijelölés invertálásával a vonalat egyszínű pirossal töltöttem ki. Az eredmény viszonylag jó, de sok kanyarban megfigyelheted a nemkívánatos átpattanásokat, amelyeket kénytelen lennél utólagos manuális rajzolgatással orvosolni. Ez nagyobb kép esetén embert próbáló vállalkozás, persze nem lehetetlen.

[link]

2013. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem pont ezt az ábrát kell szerkeszteni. Reméltem hogy be lehet állítani valami árnyalathatárt...
2013. szept. 4. 19:35
 6/15 A kérdező kommentje:

Igazából ilyen szinten nem értek hozzá, most találtam a térkitöltő görgébről olvasmányt.


[link]


Ami érdekelne az egy olyan görbe aminél a leghosszabb a vonal S adott területen és zárt. (egy zárt vonal legyen az egész.

Érdekelne még ha nem négyszög hanem kör alapú az egész ( a minta is és kör alakban terjed ki. Ilyen van? ha igen mi a neve?


Köszi

2013. szept. 4. 19:47
 7/15 A kérdező kommentje:
2013. szept. 4. 19:51
 8/15 tabaki ***** válasza:

Á, ne hidd, hogy én értek hozzá, csak a Hilbert-görbe nagyon ismert.

"egy olyan görbe aminél a leghosszabb a vonal S adott területen és zárt" -- ezt nem egészen értem, a vonal a rekurziók számától függően akármilyen hosszú lehet. Laikus szemmel a Moore-féle változat egyszerűen lezárható, mert a végei egymás mellé kerülnek, de lehet, hogy ez matematikai értelemben hülyeség valamiért.

Ami a kör alapú kitöltést illeti, a négyzet két átellenes oldala egymás mellé forgatható, tehát ugyanezeknek a görbéknek a megfelelő torzításával nyilván kivitelezhető. Ehhez, gondolom, az kell, hogy a képletben ne egyszerű szakaszhosszok szerepeljenek, hanem valahogy meg legyen fejelve a szögfüggvényekkel. Hogy ez kivitelezhető-e vagy egyáltalán értelmes javaslat-e, hát arról fogalmam sincs...

2013. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tabaki ***** válasza:
Ja, ami az árnyalathatárt illeti: Pont erről beszéltem: A háttér legsötétebb pontjai sötétebbek, mint a vonal legvilágosabb pontjai. Ezen a tartományon belül akárhová tolod a határt, valamelyik irányban csalni fog.
2013. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

úgy értettem, hogy adott "falvastagsággal" a leghosszabb vonal legyen. pl. szerintem az ezen az alapon nyugvó szerkezet:


[link]


szerintem ugyanakkora terület esetén hosszabb vonalat eredményez mint ez:


[link]


de szerintem ez is rosszabb:


[link]

2013. szept. 4. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!