Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy hordozható vagy egy...

Egy hordozható vagy egy telepített program fogja meg jobban a gépet?

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 19:07
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Elméletileg a telepített, hiszen az beépül a Registry-be, és esetleg akkor is igénybe vesz valamennyit az erőforrásokból, amikor lényegében nincs is használva.

Az úgynevezett hordozható pedig csak addig "dolgozik", amíg használatban van, utána már nincs jelen a gépen.

Bár vannak olyan programok, amelyek működéséhez létkérdés, hogy telepítve legyenek. Ezenkívül egy jól, korrektül megírt program, működésen kívül semmit nem befolyásol (mindössze bizony nagyságú helyet foglal a HDD-n).

2013. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A portable programoknak is több fajtája van.

Amelyik csak 1db sima .exe+esetleg 1db .dat fájlból áll, annál én azt tapasztaltam, hogy futtatáskor előbb ki kell csomagolni (a vírusirtó ellenőrzi ezerrel), és sztem ezek több ramot is foglalnak, mint azok, amelyek külön könyvtárszerkezetben (mappák+fájlok) vannak hordozhatóvá téve.

De ez utóbbiak sztem nem terhelik jobban a gépet, mint a normál telepített progik.

2013. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. okt. 16. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!