Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szórólap készítéséhez milyen...

Ibii kérdése:

Szórólap készítéséhez milyen programot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Vállalkozásomhoz szeretnék színes szórólapokat készíteni. Jól kezelhető,ingyenes programot szeretnék .

#program #szórólap készítés
2013. okt. 15. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

kimondottan kiadványszerkesztő:

[link]


de ebben is elkészítheted

[link]


ill. a Libre Office: Writter (szöv. szerkesztőjében) vagy Impress (bemutató készítő)-ben elkészítve és onnan kinyomtatva.

[link]

2013. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Scribus

Nem tud annyit mint az indesign vagy a quark, de ingyenes és egyszerűbb kiadványokhoz bőven jó.

2013. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tabaki ***** válasza:

Ne vicceljetek már... Ha tényleg csak szórólap, nem brossúra, akkor tökéletesen megfelel az Inkscape.

[link]


Egyszerű a kezelése, de ha egy kis tanulásra rászánod magad, mindenféle bravúrstiklikre is képes. Vektorgrafikus program, de bevihetsz hagyományos képeket is, utólag is könnyen átszerkeszthetők a fájlok, PNG-be tudsz vele exportálni, ezt minden képszerkesztő ismeri, de ha otthon nyomtatsz, a saját SVG-formátumát is használhatod.

2013. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tabaki ***** válasza:
2013. okt. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

A "vektorgrafikus" mit jelent?

Az általatok említett programokkal lehet igényesebb szórólapokat is készíteni? Úgy értem nem harsány és gagyi kinézetűeket? Lehet, hogy ezek butaságok,de még nem csináltam ilyet és jó lenne,ha nem menne el sok idő a próbálkozásokra.

2013. okt. 16. 11:31
 6/13 anonim ***** válasza:

az összes felsoroltal lehet!

+ az összes, rétegkezelésre is alkalmas grafikai alkalmazással (képszerkesztő programok)

2013. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tabaki ***** válasza:

A vektorgrafikus azt jelenti, hogy a program a vonalakat, színfelületeket, színátmeneteket, elmosásokat, átlátszóságot, stb. nem képpontonként, hanem matematikai képletek formájában tárolja. Az ilyen képeknek számos kedvező tulajdonsága van, példának okáért minőségromlás és a fájlméret növekedése nélkül nagyíthatók a gép képességének határáig. Ez logók és feliratok esetén ideális, árnyalatgazdag képek -- például fotók -- kezelésére nemigen alkalmas, erre jobban megfelel a képpontonkénti pixelgrafikus avagy bittérképes ábrázolás. Az Inkscape képes importálni a pixelképeket, de azokra értelemszerűen nem érvényesek a vektoros ábrázolás előnyei.

Ami a gagyit illeti: Az, hogy és a bemutatóképre rágórtam minden parasztvakítást, ami hirtelenjében eszembe jutott, nem jelenti, hogy a program ezt alapból rád akarná kényszeríteni (éppenséggel nem is olyan egyszerű elkövetni). Olyan visszafogott, elegáns pasztellszíneket és betűtípusokat használsz, amilyeneket csak akarsz. Csak rajtad múlik minden.

2013. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tabaki ***** válasza:

Tessék, egy valamivel decensebb, két változatban:

[link]

[link]

2013. okt. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tabaki ***** válasza:

Példa a nagyíthatóságra:

[link]

2013. okt. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves Tabaki :) nem az általad belinkelt képek alapján kérdeztem rá a "gagyiságra",hanem az "utamba" került szórólapok alapján :) Azt hittem, hogy csak olyanokat lehet készíteni az ingyenes progikkal.Nagy részét már kipróbálgattam azoknak ,amiket ajánlottatok... csak még sokat kell szerintem tanulnom hozzájuk . Lehetséges, hogy pl.az Inkscap-hez valahonnan még le kell töltenem egy frissítést ?
2013. okt. 21. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!