Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dell Latitude D410-re feltette...

Dell Latitude D410-re feltettem egy Linux Mint 15-öt. Kicsit lassúnak érzem. Miért?

Figyelt kérdés
Majdnem 2GHz Intel proci van benne és 1GB memória, bár régi gép, de szerintem egy ilyen Linuxnak szépen kéne muzsikálnia rajta. Hasonló desktop PC-re is raktam föl mostanában ugyanezt a Linux-ot és ott szépen működött. Ezen 2 perc a bootolás, aztán még 1 perc fehér abalak. És minden kattintás után késleltetve történik minden.

2014. jan. 3. 13:13
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
Túl sok démon fut. Jobb alulról építkezni, csak azt teszed fel, ami kell. Nem tudom, apt-tal hogyan lehet kiszűrni azokat a csomagokat, amik nem függőségei egy telepítettnek sem, de ha megvan a lista, abból lehet szelektálni, amíg van mit. Amúgy ha a GUI lassú, azt okozhatja antik vidikari vagy nem megfelelő driver is.
2014. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre a gépre mit érdemes feltenni? Ubuntu se volt gyor rajta. Pedig fórumon előtte megnéztem.
2014. jan. 4. 11:40
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Lehet Ubuntu, csak le kell gyalulni minden fölösleges szolgáltatást, a grafikus felületet meg lecserélni. De én inkább Manjarot vagy ArchLinuxot tennék fel, ott ugyanis csak az kerül fel, amit te akarsz.
2014. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de ennek a gépnek el kéne bírnia szerintem, mondom hogy az asztali sokkal gyorsabb volt, hasonló gépen
2014. jan. 5. 13:18
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Akkor nézz körül a futó szolgáltatásoknál, nem fogja-e valami vissza, nézd meg, boot során mi az, ami lassabban indul, esetleg fölöslegesen.
2014. jan. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!