Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vírusos a gépem! Nem tudom...

Vírusos a gépem! Nem tudom eltávolítani?

Figyelt kérdés
Nemrég újra lett telepítve a Windows a gépemen. Mire újrarakták, azt vettem észre, hogy három olyan dolog is van rajta ami nemkívánatos. Az egyik valami YAC nevű (védelmi?) program lenne, de hiába lett a program kitörölve, minden újraindításnál ott van a gépen. A másik kettő valami böngésző, amit hiába törlök ki a Chrome mellől, újra, és újra ott van. (Iminent, meg valami mésik hasonló) Letöltöttem a Spyhunter nevű programot, ami szépen meg is találta az összes fenyegetést, de nem tud velük mit kezdeni, mivel újraindításkor mindegyik ott van a gépemen. Mit tegyek?
2014. márc. 31. 05:53
 1/4 soccerway ***** válasza:
Hívj szakembert, vagy keress rá a google-ban ezeknek a valamiknek az eltávolítási módjára. 3. lehetőség hogy linuxot használsz ott nincsenek ilyenek.
2014. márc. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A SpyHunter egy nagy kamu! Semmire nem jó... én a helyedbe keresnék valakit aki újra tudja telepíteni a gépedet, mert a szavaidból azt vettem ki, hogy egyedül nem biztos, hogy bele kéne vágnod. Tiszta rendszerre szépen fel az összes driver aztán egy Avast Free!

És a jövőben kerüld az ilyen pénzlehúzós kamu programokat.. :)

2014. márc. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igy van.Tiszta rendszer ra az Avast Free es melle hetente min.1x lefuttatni a Malwarebytes Free-t.
2014. márc. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így tettem. Újrarakattam a gépem, és a javasolt programokat letöltöttem. Bár a Marwarebytes még így is talált néhány nem odaillőt. Bár valahol hallottam hogy van valamilyen mappa a c meghajtón, amiben az újratelepítést követően is maradhat ez-az.

De remélem hogy nem maradt semmi rajta. Még két kérdésem lenne:

az egyik, hogy partícionálás esetén egy ilyen helyzetben a másik meghajtón található fájlok is megfertőződhetnek?

a másik, hogy erről a Yac-ról azt olvastam, hogy egy olyan elvetemült fajtája a vírusoknak, hogy képes elhitetni a vírusírtókkal, hogy nem ártalmas, és szintén képes beleépülni akár egy jpg, vagy mp3 file-ba, és azonnal továbbfertőz ha megosztom. Ez igaz? Mert nekem e másik meghajtón elég sok megvásárolt zene, és csomó olyan kép van, amit nem bírnék pótolni.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2014. ápr. 2. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!